logo-samandehi
صفحه نخست > مطالب > اخبار عمومی
اخبار

[آر اس اس] [آرشیو]
اقتصاد مقاومتی راهکار تبدیل «اَبَر چالش» کشور به فرصت اقتصاد مقاومتی راهکار تبدیل «اَبَر چالش» کشور به فرصت
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی چالش اقتصادی را اَبَر چالش کشور خواند و گفت: با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی این چالش به فرصت تبدیل می شود.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۰۳       (تعداد بازدید : 7)


بیانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی بیانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی
بیانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در نخستین روز سال ۱۳۹۶
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۰۳       (تعداد بازدید : 9)


کتاب‌هایی برای عیدی دادن به بچه‌ها کتاب‌هایی برای عیدی دادن به بچه‌ها
نزدیک سال نو با رسم دیرین عیدی دادن و هدیه دادن به یکدیگر خصوصاً به کودکان شناخته می‌شود. در این میان چه بهتر است که از کتاب‌های خواندنی و مفید برای عیدی دادن به کودکانمان استفاده کنیم و آنها را با کتاب و کتابخوانی آشنا کنیم. به همین منظور مهرخانه تعدادی از کتاب‌های منتشرشده در حوزه نشر کودک و نوجوان را با شما به اشتراک می‌گذارد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۰۳       (تعداد بازدید : 8)


پالس‌های اشتباه به غرب پالس‌های اشتباه به غرب
بسیاری از کارشناسان و سیاسیون غربی معتقدند که موقعیت اقتصادی آمریکا شاخصه‌های هژمونیکش را از دست داده یا با چالش‌هایی مواجه شده است. برای مثال، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه‌ی اروپا در گفت‌وگو با روزنامه‌ی آلمانی «دی ولت» گفته بود: «قدرت رهبری آمریکا در حال زوال است. قدرت آمریکا در حال کاهش است.» برژینسکی نیز در مصاحبه با فرید ذکریا معتقد است: «واقعیت موضوع این است که هژمونی ما در منطقه رو به افول است.»
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 25)


نیازمند معاصرسازی زهرای مرضیه هستیم نیازمند معاصرسازی زهرای مرضیه هستیم
چگونه می‌توان زهرای مرضیه را معاصرسازی کرد و چگونه می‌توان ام‌ابیها را گل‌گونه وجودمان ساخت؟ امروز محتاجیم که شکوفه زهرا را گل‌گونه خود کنیم. حق زهرا فقط گفتن از او نیست بلکه حق او حضور و ظهورش در جامعه است. امیدوارم شاهد منشوری باشیم که پاسخ دهد چگونه می‌توان چهره‌های دینی از جمله زهرای مرضیه را معاصرسازی کرد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 24)


طرح‌هایی برای کتابخوان کردن بچه‌ها طرح‌هایی برای کتابخوان کردن بچه‌ها
یده اولیه این جشنواره از آن‌جایی آغاز شد که در میان برنامه‌هایی که در شهر نیشابور برای نامزدی پایتخت کتاب اعلام شده بود، قرار بود در کلاس‌های یک مدرسه، کتابخانه‌های کلاسی تشکیل شود و دانش‌آموزان، کتاب‌هایی را بخوانند و درباره آنها گفت‌وگو کنند. این ایده گسترش یافت و قرار شد جشنواره باشگاه‌های کتاب‌خوانی در 15 شهر از جمله اهواز، نیشابور، کاشان، اصفهان، یزد، شیراز و... که سال گذشته نامزد پایتخت کتاب ایران بودند، انجام شود.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 25)


نقش‌های جدید پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در خانواده‌های امروزی نقش‌های جدید پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در خانواده‌های امروزی
برگس معتقد است پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌توانند نقش جدیدی در زندگی فرزندان و نوه‌های خود ایفا کنند که تأثیر به‌سزایی در فرزندآوری و فرزندپروری خواهد داشت، چراکه آنها می‌توانند از دانش، آگاهی و تجربه خود در به‌عهده گرفتن مسؤولیت‌های مراقبت از نوزاد تازه متولد شده و مراقبت از سایر فرزندان استفاده کنند و این تجربیات را در اختیار زوج‌ها قرار دهند.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 31)


به مناسبت اکران فیلم «ماجرای نیمروز» به مناسبت اکران فیلم «ماجرای نیمروز»
حزب الشیطان و حزب الله به تصویر کشیده می‌فرماید:"اسْتَحْوَذَ عَلَيْهِمُ الشَّيْطَانُ فَأَنسَاهُمْ ذِكْرَ اللَّهِ أُوْلَئِكَ حِزْبُ الشَّيْطَانِ أَلَا إِنَّ حِزْبَ الشَّيْطَانِ هُمُ الْخَاسِرُونَ إِنَّ الَّذِينَ يُحَادُّونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُوْلَئِكَ فِي الأَذَلِّينَ "( مجادله؛ 19و20) "شيطان بر آنان مسلّط شده و ياد خدا را از خاطر آن‌ها برده؛ آنان حزب شیطان‌اند! بدانيد حزب شيطان زيانکارانند کسانى که باخدا و رسولش دشمنى مى‏کنند، در زُمره ذليل‏ترين افرادند."
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 27)