logo-samandehi
صفحه نخست > مطالب > اخبار عمومی

[آر اس اس] [آرشیو]
 سلفی با فجایع منشا روانشناختی دارد سلفی با فجایع منشا روانشناختی دارد
يک جامعه‌شناس معتقد است نبود امکان‌های مناسب و کافی برای ارضا نیاز به دیده شدن موجب می‌شود برخی به دنبال ارضا این احساس حتی در بحران‌هایی مانند فروریختن ساختمان پلاسکو باشند.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۱/۰۲       (تعداد بازدید : 15)


بازدید رئیس‌جمهور از عملیات آواربرداری و امداد در آوارهای پلاسکو بازدید رئیس‌جمهور از عملیات آواربرداری و امداد در آوارهای پلاسکو
50 ساعت از آغاز آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکوی 54 ساله و فرو ریختن این ساختمان و مدفون شدن حداقل 20 آتش نشان می‌گذرد و تلاش‌ها برای یافتن اجساد قربانیان و احیاناً افراد زنده ادامه دارد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۱/۰۲       (تعداد بازدید : 13)


تعدد الگوهای زن در قرآن تعدد الگوهای زن در قرآن
به نظر می‌رسد در قسمت زنان تاریخ، تنوع قرآنی مهم بوده است. یعنی درواقع در بحث قسمت اول جذب گفتمانی، زنان متعددی ذکر می‌شوند و هرکدام ویژگی‌های مختلفی دارند که نشان می‌دهد قرآن الگوی واحدی را معرفی نکرده است و دارای تعدد الگوهای زن است و این‌طور هم نبود که مثلاً حضرت مریم سلام‌الله‌علیها را مدح کرده باشند و یا ملکه صبا را ذم کرده باشد؛ حتی ملکه صبا در اوج مدح قرآنی قرار دارد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۱/۰۲       (تعداد بازدید : 15)


آغوشی که در انتظار فرزند باز می‌ماند آغوشی که در انتظار فرزند باز می‌ماند
درصد ناباروری در ایران رو به افزایش است و بالای 20 درصد از زوج‌ها در سنین باروری یعنی 15 تا 45 سالگی دچار ناباروری هستند؛ بنابراین این آمار که نسبتاً آمار بالایی است، نیاز به درمان دارد. از این گروه نابارور، 85 درصد نیاز به درمان‌های پیشرفته ندارند و فقط باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنند تا با راهنمایی‌های کوچکی به باروری آن‌ها کمک کند.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۱/۰۲       (تعداد بازدید : 19)


حکایت دانشمندی که در وطن ماند و جاودانه شد حکایت دانشمندی که در وطن ماند و جاودانه شد
حیات درخت ریشه‌دار انقلاب اسلامی ایران، مرهون خون شهداست؛ شهدایی که در عرصه جهاد فرهنگی و علمی و نظامی، به پیش می‌تازند و یادآور مجاهدت‌های شهدای صدر اسلامند.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲       (تعداد بازدید : 31)


مصائب عصر باسوادان بی سواد مصائب عصر باسوادان بی سواد
بیشتر کارشناس امور آموزشی بر تحول بنیادین محتوی آموزشی در مدارس تاکید دارند و معتقدند این آموزش سنتی در آینده، چندان به کار دانش آموزان نخواهد آمد و آنها نیازمند آموزش مهارت زندگی هستند.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲       (تعداد بازدید : 35)


آقای رئیس! این از عجایب نیست آقای رئیس! این از عجایب نیست
روز یکشنبه 95/10/19 و در جریان بررسی مواد برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی، ماده واحده مربوط به مرخصی زایمان مورد بررسی قرار گرفت.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲       (تعداد بازدید : 29)


پیام تسلیت در پی ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی پیام تسلیت در پی ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی با صدور پیامی، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲       (تعداد بازدید : 52)