logo-samandehi
صفحه نخست > مطالب > اخبار عمومی

[آر اس اس] [آرشیو]
پیام رهبر به مناسبت حضور مردم در انتخابات پیام رهبر به مناسبت حضور مردم در انتخابات
در پی حضور پرشکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۳۱       (تعداد بازدید : 6)


لک‌لکی در کار نیست! لک‌لکی در کار نیست!
کتاب لک‌لکی در کار نیست! تألیف روبی هریس با ترجمه حسام حسین‌زاده توسط انتشارات رهایی در سال 1395 در اختیار جامعه ایران قرار گرفته است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۰۳/۲۹       (تعداد بازدید : 576)


تبریک جبهه مردمی نیروهای انقلاب به رئیس جمهور منتخب تبریک جبهه مردمی نیروهای انقلاب به رئیس جمهور منتخب
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پی حماسه پرشکوه حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری، بیانیه‌ ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۳۱       (تعداد بازدید : 8)


گوشی تلفن همراه ابزار تحول در اخلاق جنسی گوشی تلفن همراه ابزار تحول در اخلاق جنسی
به موازات تغییرات پرشتاب در حوزه تکنولوژی و همچنین ساختارهای اجتماعی، عناصر مختلف جامعه از جمله خانواده دچار تحولات بسیار مهم و مشهودی شده‌اند؛ به‌گونه‌ای که نمی‌توان خانواده‌ امروزی را با خانواده دهه‌های گذشته مقایسه کرد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۳۱       (تعداد بازدید : 9)


چرا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است؟ چرا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است؟
سال گذشته بود که رهبر انقلاب از تولید ملی به عنوان امری مقدس و با ارزش یاد کردند و همه‌ی آحاد و اقشار مردم را به تقویت آن به هر طریق ممکن دعوت کردند. در این میان ایشان بر نقش مصرف‌کنندگان که تمامی مردم را دربرمی‌گیرد تأکید ویژه‌ای فرمودند و گفتند عمده مردمند و خود راه مصرف کالاهای خارجی را ببندند. اما در بیانات خود در ابتدای سال ۹۶ در حرم مطهر رضوی که به نوعی نقشه راه سال را نیز ترسیم می‌نماید، ایشان با ذکر دو مسئله‌ی مهم در تولید که عبارت بود از مسئله‌ی واردات و مسئله‌ی قاچاق، چنین فرمودند: «واردات کالاهایی که در داخل به‌قدر کافی تولید می‌شود، بایستی به‌صورت یک حرام شرعی و قانونی شناخته بشود».
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶       (تعداد بازدید : 86)


وزیر اقتصاد«بانک‌های بزرگ اروپایی با شبکه بانکی همراهی نمی‌کنند» وزیر اقتصاد«بانک‌های بزرگ اروپایی با شبکه بانکی همراهی نمی‌کنند»
درحالی وزارت اقتصاد نقل قول مطرح شده در دومین مناظره ریاست‌جمهوری از سوی وزیر را تکذیب می کند که بانک مرکزی ۲۳ مهرماه ۹۵ از انتقاد طیب نیا درباره همراهی نکردن بانک های اروپایی با ایران خبر داده بود.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶       (تعداد بازدید : 34)


معرفی دو اپلیکیشن کمک‌رسان به سلامت زنان معرفی دو اپلیکیشن کمک‌رسان به سلامت زنان
یکی از اقدامات جانبی که به سلامت زنان کمک می‌کند، طراحی نرم‌افزارهایی است که به دنبال گسترش استفاده از رایانه و تلفن‌همراه انجام شد. هرچند این روزها با یک جست‌وجوی کوچک می‌توان به ده‌ها نرم‌افزار مرتبط با سلامت زنان دست یافت اما زمانی که این برنامه‌ها را متخصصان پزشکی و سلامت طراحی کرده باشند، می‌توان با اطمینان خاطر بیشتری از آنها استفاده کرد. در این گزارش برنامه‌های «اوما» و «خودارزیاب سلامت» را معرفی می‌کنیم.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶       (تعداد بازدید : 30)


نامزدها و شعارهای زنانه نامزدها و شعارهای زنانه
به سراغ شعارها و برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری، در حوزه زنان و خانواده طی چند دوره اخیر رفتیم و به بررسی آنها پرداختیم تا دریابیم آیا میان انتخاب مردم و البته جامعه زنان، با فرد منتخب رابطه‌ای وجود دارد یا خیر؟
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶       (تعداد بازدید : 31)