logo-samandehi
صفحه نخست > مطالب > تحلیل روز

[آر اس اس] [آرشیو]
ضد نور منافقین مقابل ایران؛ ماجرای نیمروز ضد نور منافقین مقابل ایران؛ ماجرای نیمروز
ماجرای اصلی فیلم به بخشی از ترورهای سال ۱۳۶۰ به دست گروه مجاهدین مربوط می‌شود. این درگیری‌ها پس از برکناری "بنی صدر" به عنوان رئیس جمهور به‌دست مجلس شدت می‌‌گیرد. روابط سابق بین یکی از اعضای سپاه و زنی از اعضای مجاهدین خلق که در گذشته در دانشگاه همکلاسی بودند داستان را به سمت و سوهای جدیدی می‌برد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۰۳       (تعداد بازدید : 40)


مطالبه قاطعانه امنیت برای زنان مسلمان ایرانی از وزارت خارجه  مطالبه قاطعانه امنیت برای زنان مسلمان ایرانی از وزارت خارجه
تعدادی از زنان مسلمان ایرانی در فروردین ماه 1396 در فرودگاه شهر تفلیس در کشور گرجستان با یک اقدام غیرقانونی از سوی ماموران این فرودگاه روبرو شدند.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۰۳       (تعداد بازدید : 32)


ناله های مردم آمریکا «غول پول» ناله های مردم آمریکا «غول پول»
کارشناسان حرفه ای معتقدند بورس یعنی قماربازی با سهام و این یعنی بلای مالی بر سر جوامع بشری و کلاهبرداری از طریق فرمول های پیچیده. فیلم "غول پول" به وضوح این واقعیت را نشان می دهد و می تواند مایه عبرت مخاطبین باشد تا اینکه تجربه تلخ دیگران را خود تجربه نکنند.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۲۹       (تعداد بازدید : 47)


اگر به وظیفۀ آخرالزمانی خود یعنی روشن‌گری عمل نکنیم اگر به وظیفۀ آخرالزمانی خود یعنی روشن‌گری عمل نکنیم
یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در آخرالزمان، انباشتگی تجربۀ بشری دربارۀ شیوۀ زندگی است. یعنی تجربیات قرن‌ها زندگی بشر در اختیار تک‌تک آدم‌ها قرار می‌گیرد و لذا به سادگی نمی‌شود کسی را فریب داد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۲۷       (تعداد بازدید : 32)


چرا به اعتکاف برویم؟ چرا به اعتکاف برویم؟
اعتکاف یعنی تلاشی برای درک سجده.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۲۱       (تعداد بازدید : 100)


ویژگیهای انتخاب اصلح از نیروهای انقلابی ویژگیهای انتخاب اصلح از نیروهای انقلابی
سیستم، به معنای ایجاد ارتباط معنادار میان اجزا در درون یک کل است که نسبت به محیط خدمات ارائه دهد. نظام جمهوری اسلامی یک اَبَرسیستم یا اَبرنظام است که دارای ۱۴۰ زیرسیستم می‌باشد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۲۱       (تعداد بازدید : 38)


پدیده هم باشی یا ازدواج سفید تهدیدی برای نسل امروز و فردای جامعه پدیده هم باشی یا ازدواج سفید تهدیدی برای نسل امروز و فردای جامعه
امروزه در جامعه به دلیل تغییر شرایط زندگی اجتماعی و زیستی و ترویج مسائل ضد فرهنگی مخالف با سنت‌های اجتماعی و دینی پذیرفته شده در جامعه، با پدیده «هم‌باشی یا ازدواج سفید» و شیوع زیاد آن روبه‌رو هستیم.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 100)


ازدواج سفید یا اصطلاح صحیح هم باشی چیست؟ ازدواج سفید یا اصطلاح صحیح هم باشی چیست؟
ازدواج پدیده ای است که از دیرباز و از زمان پیدایش انسان بوده و تا امروز نیز ادامه داشته است. حالا بماند که در این دوره زمان از یک طرف دیگر تمایلی برای ازدواج وجود ندارد و سن ازدواج در حال افزایش است و از طرف دیگر انواع و اقسام ازدواج‌ها به وجود آمده مثل «ازدواج موقت»، «ازدواج صوری»،» و … و از طرفی میزان طلاق هم چه به صورت رسمی چه عاطفی افزایش پیدا کرده است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 125)