صفحه نخست > مطالب > سبک زندگی عفیف
اخبار

[آر اس اس] [آرشیو]
نسل جوان ایرانی؛ جریان عظیم و خروشان دیانت و اصالت نسل جوان ایرانی؛ جریان عظیم و خروشان دیانت و اصالت
نه اینکه من از وجود جریان ‌ها و حرکات بدآموز در میان جوانان بی ‌اطلاع باشم، نه، می‌دانم چه می‌ گذرد؛ اما در زیر این کف ‌ها و گل‌ و لای ‌ها، من جریان عظیم و خروشان نجابت، دیانت، اصالت و نورانیت را هم مشاهده می ‌کنم.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰       (تعداد بازدید : 14)


فقر و كودک آزاری در ايران فقر و كودک آزاری در ايران
اين مقاله با رويكرد فقر قابليتی (Capability Poverty Approach) به بررسی تأثير برخی از موانع در برابر رشد قابليت های انسانی مانند درآمد خانوار، نوع منزل مسکونی، منطقه محل سکونت و کار کودکان بر وقوع پديده کودک آزاری پرداخته است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹       (تعداد بازدید : 9)


معرفی چند کتاب بسیار جذاب با موضوع ادبیات جهاد و مقاومت معرفی چند کتاب بسیار جذاب با موضوع ادبیات جهاد و مقاومت
من زنده ام، دختر شینا، دا کتابهای جذاب و آموزنده با موضوع ادبیات جهاد و مقاومت
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۴       (تعداد بازدید : 23)


بررسی عوامل مؤثر بر کودک آزاری جسمی بررسی عوامل مؤثر بر کودک آزاری جسمی
از آنجا که يکی از مهم ترين دوران های زندگی هر انسانی دوران کودکی است، بررسی اين دوران به عنوان برآيند زندگی آتی او می تواند چشم اندازی از جامعه را در اختيار ما قرار دهد تا بتوان بر اساس آن، اقدام به برنامه ريزی و کاهش آسيب های اجتماعی کرد. هدف اصلی پژوهش حاضر شناخت عوامل مؤثر بر کودک آزاری جسمی کودکان دختر و پسر در بين ارجاع شدگان به مرکز مداخله در بحران (6 مرکز) در سال 1385 در شهر تهران است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹       (تعداد بازدید : 62)


كودک آزاری چيست؟ كودک آزاری چيست؟
تحقیقات نشان داده است که کودکان بیشتر از هر جایی در میان خانواده در معرض خطر خشونت و بدرفتاری قرار دارند. در حقیقت احتمال اینکه کودکان توسط اعضای خانواده به قتل برسند، مورد حمله و آزار جنسی قرار گیرند و یا محکوم به تحمل عادات سنتی زیانبار و خشونت روانی گردند بسیار بیشتر از آن است که بیگانگان کودکان را در معرض این خطرات قرار می دهند.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۸       (تعداد بازدید : 38)


کودک آزاری کودک آزاری
تحقیقات در ایران نیز نشان می دهد که عموم خانواده ها بر این باورند که استفاده از تنبیه بدنی در تربیت کودک، بعضاً ضرورت می یابد. نگرش والدین نسبت به تنبیه بدنی، تابع ارزش ها و معیارهای فرهنگی است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۷       (تعداد بازدید : 33)


خیانت و توطئه؛ فتنه جدید با روکش احقاق حقوق قومیتی خیانت و توطئه؛ فتنه جدید با روکش احقاق حقوق قومیتی
درباره جدایی‌ طلبی کردستان عراق: خیانت و توطئه؛ فتنه جدید با روکش احقاق حقوق قومیتی
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۶       (تعداد بازدید : 42)


اعتياد و سوء مصرف مواد مخدر در ايران اعتياد و سوء مصرف مواد مخدر در ايران
اعتياد به مواد مخدر امروزه يکی از معضلات اساسی زندگی بشری به شمار می رود. نزديک به يک قرن است که جامعه بشری در سطحی گسترده مصمم به چاره انديشی اساسی در مورد اين معضل شده است. می توان گفت که در طی اين مدت، در غالب کشورها، مصرف سوء مصرف و اعتياد به مواد مخدر جرم شناخته شده و برای مرتکبان اين جرايم مجازاتهايی تعيين و اعمال شده است. ولی، به رغم اعمال مجازاتهای سنگين، هنوز هم اين مشکل، از جمله در کشور ما ايران، رو به گسترش است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۰۵       (تعداد بازدید : 33)


اعتياد و روشهای پيشگيری از سوء مصرف مواد اعتياد و روشهای پيشگيری از سوء مصرف مواد
حال حاضر مسأله اعتياد به مواد مخدر و محرک در مقابل گروهی از استانها قرار گرفته است که بعلت عدم تأمين اقتصادی و اجتماعی، فشارهای روانی و خانوادگی و ... برای فرار از حقايق تلخ زندگی به آن پناه می برند.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴       (تعداد بازدید : 33)


اعتیاد و مواد مخدر اعتیاد و مواد مخدر
بطور تدریجی شیوه زندگی بدنبال پیشرفت تمدن، همانگونه که بشر از رفاه بیشتری برخوردار می شود عوارض و معضلات نیز رخ می نماید. زمانی انسانها به شیوه ای سنتی و ابتدائی زندگی می کردند و مسائل و مشکلات جمعی و روانی شان را نیز سنتی حل می کردند اما با تغییر شیوه زندگی به شکل امروزی و جدید گاهی مسائلی ایجاد می شود که حل آن از عهده بسیاری از افراد خارج است. بروز بیماریهای روانی و سیر تدریجی آن منجر به ایجاد رفتارها و عادت هایی در انسان می شود که بعضاً کنترل و ترک آن بسیار مشکل و گاهی غیرممکن است. اعتیاد انسان به مصرف مواد و داروها از جمله این عادت هاست.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۰۳       (تعداد بازدید : 39)


بررسی علل پیدایش و اثرات اعتیاد بررسی علل پیدایش و اثرات اعتیاد
اعتیاد عبارت است از وابستگی به عوامل یا موادی كه تكرار مصرف آنها با كم وكیف مشخص و در زمان معین از دیدگاه معتاد ضروری می نماید. یعنی تداوم بخشیدن به مصرف مواد و عوامل مخدر درمانی عامیانه، غیرمعمول، دور از موازین علمی و معتاد كسی است كه نیازمند و وابسته روانی –جسمانی به مواد و عوامل مخدر و عادات باشد كه به منظور برآوردن آن بایستی از این مواد بطور مداوم و در فواصل مشخص استفاده كند.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲       (تعداد بازدید : 33)


عوامل مؤثر بر اعتياد به مواد مخدر عوامل مؤثر بر اعتياد به مواد مخدر
مصرف روزافزون مواد مخدر در کشور ما با توجه به جوان بودن جامعه ايرانی و اعتياد به مواد مخدر به دشواری پيچيده اجتماعی بدل شده و پيامد ويرانگر دارد. از سوی ديگر با توجه به اين نکته که رفتار وابستگی زيادی به محيط اجتماعی دارد و هم چنين در نظر داشتن اين جستار که لازمه بررسی و شناخت دقيق اين مسائل داشتن نگاه کل نگرانه مبتنی بر روش های کيفی است در اين پژوهش تلاش شده عوامل مؤثر بر اعتياد در افراد جوان بر اساس تجربه خود آنها بررسی شود.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۰۱       (تعداد بازدید : 34)


اقتصاد منهای نفت اقتصاد منهای نفت
باید اقتصاد را از نفت خلاص کنیم و این هدف مهم با توجه به امکانات، ظرفیت‌ ها و نیروی انسانی کشور تحقق‌ پذیر است، همان ‌گونه که برخی کشورهای بدون نفت، این کار را کرده‌ اند.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۷       (تعداد بازدید : 68)


چرا نسل‌ کشی میانمار سیاسی است؟ چرا نسل‌ کشی میانمار سیاسی است؟
البته ممکن است در این حادثه تعصب مذهبی تأثیر داشته باشد اما این قضیه، یک قضیه‌ سیاسی است، زیرا مجری آن، دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده‌ جایزه‌ صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگِ جایزه‌ صلح نوبل رقم خورد (۱۳۹۶/۰۶/۲۱).
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۵       (تعداد بازدید : 39)


فقر آموزشی و عوامل تعیین کننده آن در جامعه روستایی ایران فقر آموزشی و عوامل تعیین کننده آن در جامعه روستایی ایران
«آموزش» ابزاری حیاتی برای بهبود آسایش و ریشه کنی فقر کشورها و راهبردی جهانی برای کاهش فقر به شمار می رود. هدف مطالعه حاضر بررسی وضعیت فقر آموزشی و عوامل تعیین کننده آن در سطح جامعه روستایی کشور است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۶/۰۷       (تعداد بازدید : 70)