صفحه نخست > مطالب > سبک زندگی عفیف
اخبار

[آر اس اس] [آرشیو]
منشأ اصلی مشروعیت نظام جمهوری اسلامی از دیدگاه اسلام چیست؟ منشأ اصلی مشروعیت نظام جمهوری اسلامی از دیدگاه اسلام چیست؟
هیچ‌کس در نظام اسلامی نباید مردم‌، رأی‌ مردم‌ و خواست مردم را انکار کند. حالا بعضی، رأی‌ مردم را پایه‌ مشروعیت می‌دانند؛ لااقل پایه‌ اعمال مشروعیت است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲       (تعداد بازدید : 8)


چهار روایت از تجربه هزینه سازش چهار روایت از تجربه هزینه سازش
تجربه سازش تنها محدود به کشورهای غیرغربی یا ضعیف نیست و غرب نیز در مقاطعی آن را تجربه کرده است. برای مثال، غربی‌ها بعد از به قدت رسیدن هیتلر در آلمان، با سازش‌ها و مماشات فراوانی که در برابر وی نشان دادند، باعث جری‌تر شدن وی و تجربه تلخ جنگ جهانی دوم شدند. مهمترین بخش این سیاست سازش‌کارانه در برابر هیتلر مربوط به پذیرش جدا شدن منطقه سودتنلاند جمهوری چک و واگذاری آن به آلمان است که به سیاست «اپیزمنت» و یا مماشات معروف شده است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۶       (تعداد بازدید : 28)


هزینه‌ های سازش، فرصت‌ های چالش هزینه‌ های سازش، فرصت‌ های چالش
بعضی عقلانیت را در این می دانند و می گویند که «چالش با قدرتها هزینه دارد» -[البته] اشتباه می کنند- بله، چالش هزینه دارد، اما سازش هم هزینه دارد. ... چالش اگر عقلائی باشد، چالش اگر منطبق با منطق باشد، اگر با اعتمادبه­‌نفس باشد، هزینه‌اش بمراتب کمتر از هزینه‌ سازش است(۱۳۹۶/۰۳/۱۴).
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۶       (تعداد بازدید : 20)


اندر فجایع سند آموزش 2030 اندر فجایع سند آموزش 2030
کشور ایران، اسناد بالادستی مصوبی چون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، سند نقشه جامع علمی کشور و نقشه مهندسی فرهنگی کشور دارد که مسئولان موظف هستند تا این اسناد را در بحث آموزش اجرا کنند. لذا ضرورت تصویب و اجرای سندی چون سند 2030 که نسخه کشورهای غربی برای ما است؛ اصلاً احساس نمی شود.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴       (تعداد بازدید : 42)


بررسی عوامل خطر کبدچرب غیر‌الکلی بررسی عوامل خطر کبدچرب غیر‌الکلی
بیماری کبدچرب ‌غیرالکلی وضعیتی است که در آن تری‌گلیسیرید در سلول‌های کبدی بدون سابقه مصرف الکل تجمع پیدا می‌کند. مطالعه کنونی در زمینه بررسی عوامل خطر بیماری کبدچرب غیرالکلی انجام گردید.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴       (تعداد بازدید : 50)


افق‌ های پزشکی فردی در درمان سرطان پستان افق‌ های پزشکی فردی در درمان سرطان پستان
سرطان پستان، که ناشی از تجمع جهش‌های ژنتیکی و اپی‌ژنتیکی می‌باشد، یکی از مهمترین عوامل مرگ‌و‌میر ناشی از سرطان می‌باشد. در این مقاله مروری قصد داریم کاربردهای مختلف پزشکی فردی در زمینه تشخیص و درمان سرطان پستان مورد بررسی قرار دهیم.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۳       (تعداد بازدید : 27)


نقش حجامت در درمان بیماری‌ ها نقش حجامت در درمان بیماری‌ ها
حجامت یکی از روش‌های سنتی درمانی است که از زمان‌های بسیار دور در سراسر دنیا رواج داشته و دارد. با توجه به فراوانی قابل توجه استفاده و تجویز این روش درمانی و وجود نقطه‌نظرات پراکنده در مورد اثربخشی حجامت، مطالعه‌ حاضر به منظور بررسی نظام‌مند داده‌های معتبر علمی منتشر شده در مورد انواع حجامت و تعیین موارد مطرح به منظور توصیه احتمالی و یا پژوهش در مورد این روش درمانی، به انجام رسید. با توجه به نوع مطالعات صورت گرفته می‌توان نتیجه گرفت حجامت به‌عنوان یک روش درمانی دارای تأثیر در بیماری‌های مختلفی منجمله بیماری‌های اسکلتی-عضلانی و پوستی به‌ عنوان یک مداخله‌ گزارش شده است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۲       (تعداد بازدید : 19)


پیشرفت و توسعه سرطان پستان پیشرفت و توسعه سرطان پستان
استرس اکسیداتیو ناشی از عدم تعادل در وضعیت ردوکس بدن است که طی آن، افزایش رادیکال‌های آزاد بدن منجر به آسیب‌های بافتی می‌گردد. در این مقاله مروری رادیکال‌های آزاد به‌ عنوان عوامل اکسیدان، آنتی‌اکسیدان‌ها به‌ عنوان سیستم دفاعی بدن، بیومارکرهای استرس اکسیداتیو و همچنین نقش موارد گفته‌ شده در انواع سرطان از جمله سرطان پستان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۱       (تعداد بازدید : 17)


ارتباط بین توانمندسازی روان شناختی و کیفیت زندگی کاری با فرسودگی شغلی ارتباط بین توانمندسازی روان شناختی و کیفیت زندگی کاری با فرسودگی شغلی
امروزه فرسودگی شغلی و متغیرهای مؤثر در کاهش یا افزایش آن به عنوان یکی از مباحث مهم در حوزه مدیریت منابع انسانی است. بنا بر این بررسی ارتباط متغیرهای کلیدی توانمندی روان شناختی و کیفیت زندگی کاری با فرسودگی شغلی کارکنان در حل مسائل و معضلات منابع انسانی و بالندگی سازمان ها مؤثر می باشد. نتایج، اهمیت انجام مداخلات مؤثر در زمینه اجرای برنامه های آموزشی توانمندسازی کارکنان و بهبود کیفیت زندگی کاری با تأکید بر ابعاد احساس معنی داری شغل و تأمین فرصت رشد در جهت پیشگیری از فرسودگی شغلی کارشناسان بهداشت توسط مدیران و برنامه ریزان این حوزه را نشان می دهد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۰       (تعداد بازدید : 14)


سند ۲۰۳۰ کجا را نشانه گرفته است؟ سند ۲۰۳۰ کجا را نشانه گرفته است؟
این سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو و این حرفها، اینها چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند شانه‌اش را زیر بار اینها بدهد و تسلیم اینها بشود. به چه مناسبت یک مجموعه‌ به‌اصطلاح بین‌المللی‌ای -که قطعاً تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ دنیا است- این حق را داشته باشد که برای کشورهای مختلف، برای ملت‌های گوناگون، با تمدن‌های مختلف، با سوابق تاریخی و فرهنگی گوناگون، تکلیف معین کند که شما باید این‌جوری عمل کنید؟ اصل کار، غلط است (۱۳۹۶/۰۲/۱۷).
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۰۵       (تعداد بازدید : 73)


دروغ بزرگ برجام و دور شدن سایه جنگ دروغ بزرگ برجام و دور شدن سایه جنگ
آنچه سایه‌ جنگ را، سایه‌ تعرض دشمن را در طول این سالهای متمادی از سر این کشور رفع کرده، حضور مردم بوده است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۲۰       (تعداد بازدید : 73)


فرهنگ شهری چیست؟ فرهنگ شهری چیست؟
فرهنگ شهری را می توان متشکل از ارزش های گروهی معین و هنجارهایی دانست که از آن پیروی می کنند و کالایی مادی پدید می آورند. فرهنگ با زندگی شهری بالیده و راه تکاملی پیموده است. شهر واقعی، فارغ از زمان و مکان، بدون فرهنگ بی معناست.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۸       (تعداد بازدید : 57)


مبانی و مفاهیم فرهنگ سازمانی مبانی و مفاهیم فرهنگ سازمانی
فرهنگ سازمانی موضوعی است که به تازگی در دانش مدیریت و در قلمرو رفتار سازمانی راه یافته است. به دنبال نظریات و تحقیقات جدید در مدیریت، فرهنگ سازمانی دارای اهمیت روزافزونی شده و یکی از مباحث اصلی و کانونی مدیریت را تشکیل داده است. با بررسی که توسط گروهی از اندیشمندان علم مدیریت به عمل آمده فرهنگ سازمانی به‌ عنوان یکی از مؤثرترین عوامل پیشرفت و سازمانها شناخته شده است.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۷       (تعداد بازدید : 65)


معنا و مفهوم فرهنگ عمومی در پرتو مفهوم جهان های ممكن معنا و مفهوم فرهنگ عمومی در پرتو مفهوم جهان های ممكن
برای ارائه تعریفی از مفهوم فرهنگ عمومی تلاش های زیادی شده است. با وجود این، هنوز هم بسیاری از اندیشمندان و صاحب نظران با پیچیدگی های زیادی درباره مفهوم، مصداق و مسائل فرهنگ عمومی روبه رو هستند که دلایلی چند دارد.ضروری است با نگاهی فارغ از عرصه مناقشات علمی جامعه شناسان، فرهنگ شناسان و مردم شناسان مفهوم فرهنگ و فرهنگ عمومی را واکاوی کرد. این مقاله تلاشی فلسفی است برای نشان دادن این امر که اگر نگاهی فلسفی تر و اندیشه ای عمیق تر درباره مفهوم فرهنگ و به تبع آن فرهنگ عمومی وجود داشت شاید برخی از گره های کور این کلاف پیچیده باز شده بود.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶       (تعداد بازدید : 95)


شکست هرات، نمونه‌ای از بلای سیاستمدار ترسو شکست هرات، نمونه‌ای از بلای سیاستمدار ترسو
«شجاعت تنها در میدان جنگ نمودار نمی‌گردد … در سیاست نیز برخی کسان شجاع‌اند و برخی ترسو» (افلاطون، کتاب لاخس).
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶       (تعداد بازدید : 37)