logo-samandehi
صفحه نخست > مطالب > سبک زندگی عفیف
اخبار

[آر اس اس] [آرشیو]
نقش اقتصاد مقاومتی در تحقق عدالت اجتماعی نقش اقتصاد مقاومتی در تحقق عدالت اجتماعی
عدالت اجتماعی به عنوان کلیدی ترین شاخص در اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری مطرح شده است. به عبارت دیگر با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می توان رشد اقتصادی، اشتغال، رفاه و مهمتر از همه عدالت اجتماعی را در جامعه محقق کرد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۴       (تعداد بازدید : 62)


محیط زیست و مسائل زیست محیطی در فرمایشات رهبر معظم انقلاب محیط زیست و مسائل زیست محیطی در فرمایشات رهبر معظم انقلاب
مسأله‌ محیط زیست‌ یا حفظ منابع طبیعى، مسأله‌اى تجملاتى و درجه‌ دو نیست؛ یک مسأله‌ حیاتى است.
تاریخ: ۱۳۹۳/۱۲/۲۳       (تعداد بازدید : 1488)


ازدواج سفید یا هم باشی سیاه ازدواج سفید یا هم باشی سیاه
ازدواج سفید یکی از چالش های جدید و نوپدید جامعه ایران است. مهمترین عوامل گرایش به این رابطه تغییرات فرهنگی جامعه ایران، مشکلات مالی جوانان، محک زدن رابطه، آشنایی بیشتر، عدم اعتقاد به ازدواج، سست شدن اعتقادات مذهبی، افزایش مردان تنها و زنان بیوه ناشی از طلاق، الگو برداری از ماهواره و رسانه های بیگانه که قبح این نوع رابطه را از بین می برند، می باشد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۱       (تعداد بازدید : 32)


تربیت کودک تربیت کودک
انسان از آغاز تولد در حال تعلیم و تربیت است. تعلیم به معنای آموزش و یاد دادن چیزی به دیگری است. تربیت نیز به معنای سازندگی و پرورش شخصیت است. با تربیت می توان افراد را پرورانید، ساخت و درنتیجه، اجتماعی را دگرگون کرد. تربیت باید با برنامه دقیق و حساب شده انجام گیرد تا موفقیت آمیز باشد. درنتیجه تنها در تربیت پند و اندرز کافی نیست، بلکه باید موانع برطرف شود و نیز شرایط فراهم باشد تا زمینه تربیتی حاصل شود.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۸       (تعداد بازدید : 26)


رابطه فناوری های جدید و دوستی با جنس مخالف رابطه فناوری های جدید و دوستی با جنس مخالف
هدف اصلی تحقیق بررسی رابطه استفاده از فناوری های جدید اطلاعاتی و ارتباطاتی (ماهواره و اینترنت) با دوستی با جنس مخالف در میان دانش آموزان دبیرستانی شهر فریدون کنار است. نتایج تحقیق نشان داد که با افزایش نوع و میزان استفاده از فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی، دوستی با جنس مخالف در میان دانش آموزان افزایش می یابد. نوع استفاده از این فناوری ها نیز بر دوستی با جنس مخالف مؤثر است. استفاده از ماهواره و اینترنت برای سرگرمی با دوستی با جنس مخالف رابطه معنادار دارد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷       (تعداد بازدید : 29)


برنامه درسی انسان گرایانه و تبیین مؤلفه های اساسی آن از منظر تعالیم اسلامی برنامه درسی انسان گرایانه و تبیین مؤلفه های اساسی آن از منظر تعالیم اسلامی
شناخت حقیقت انسان از گذشته تاکنون محور اساسی مطالعات بسیاری از اندیشمندان در فلسفه، عرفان و علوم انسانی بوده است. تأثیر مبنایی انسان در نظریه پردازی و طراحی برنامه ها، منجر به شکل گیری مکتب انسان گرایی در دهه های 1960 و 1970 گردید و به فراخور آن، تعیین نیازهای فراگیران و تدوین برنامه هایی مبتنی بر ساختار وجودی آنها، شناسایی انسان و معرفی جایگاه او در متن برنامه درسی نیز، اهمیت ویژه ای یافت.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۶       (تعداد بازدید : 20)


بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب درباره سبک زندگی حضرت زهرا (س) بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب درباره سبک زندگی حضرت زهرا (س)
به گزارش مهرخانه به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌ الله العظمی خامنه‌ ای، همزمان با ایام شهادت حضرت صدیقه‌ کبری فاطمه‌ زهرا (سلام‌ الله‌ علیها) مجموعه‌ ای از بیانات حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای درباره‌ سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصل «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» می‌خوانیم.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۴       (تعداد بازدید : 25)


سبک زندگی خانوادگی حضرت زهرا (س) سبک زندگی خانوادگی حضرت زهرا (س)
رفتار اجتماعی فاطمه (س) در جامعه اسلامی، گویای آن است که آن حضرت در سیره اجتماعی خود بر آن بودند تا الگوی زیست خود را همسان با توده‌ های مردم ارائه نمایند. حضرت به‌ گونه‌ ای می‌ زیست که هیچ‌ گاه فاصله‌ ای با زندگی عامه مردم نداشته باشد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۴       (تعداد بازدید : 21)


ايمان و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی انسان ايمان و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی انسان
ايمان منحصراً بر اقرار به زبان اطلاق می شود و گاهی ايمان به معنی اظهار خضوع و نيز به معنی قبول شريعت و آنچه که پيامبر اکرم (ص) آورده و اعتقاد قلبی به آن است. پس کسی که بر اين صفت باشد مؤمن و مسلمان است که ريب و شک در او راه ندارد و ايمان تصديق و تهذيب است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰       (تعداد بازدید : 22)


ویژگی ها و آثار ایمان ویژگی ها و آثار ایمان
ایمان هر حقیقتی كه داشته باشد با ساحتی از انسان در ارتباط است كه «قلب» نام گرفته است. مقر ایمان، قلب است و تا قلب به روی چنین حقیقتی گشوده نشده یا آن را در خود قرار نداده باشد، ایمان حاصل نشده است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۹       (تعداد بازدید : 13)


ایمان و آثار آن و رابطه اش با اسلام ایمان و آثار آن و رابطه اش با اسلام
ایمان عبارت است از باور داشتن و اعتقاد به مفهومی والا و اصولی عالی. در حدیث نبوی آمده است: ایمان عقیده به دل و گفتار به زبان و عمل به ارکان است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۸       (تعداد بازدید : 16)


بررسی تأثیر آموزش خانواده بر تاب آوری دختران نوجوان بررسی تأثیر آموزش خانواده بر تاب آوری دختران نوجوان
يكي از اهداف و وظايف مهم آموزش و پرورش ايجاد زمينه ­ای برای رشد همه جانبه فرد و تربيت انسان­ های سالم، كارآمد و مسئول برای ايفای نقش در زندگی فردی و اجتماعی است. از آنجايی كه دانش آموزان به عنوان ركن اساسی نظام آموزشی كشور، در دستيابی به اهداف نظام آموزشی نقش و جايگاه ويژه­ ای دارند، توجه به اين قشر از جامعه از لحاظ آموزشی، تربيتی، باروری و شكوفايی هر چه بيشتر نظام آموزشی و تربيتی جامعه را موجب می گردد.پژوهش حاضر با هدف بررسی تأثیر آموزش خانواده بر تاب آوری دختران نوجوان انجام گرفته است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۴       (تعداد بازدید : 20)


نقش کیفیت رابطه مادر- کودک و طرحواره­ ناسازگار خودگردانی و عملکرد مختل با اضطراب کودکان نقش کیفیت رابطه مادر- کودک و طرحواره­ ناسازگار خودگردانی و عملکرد مختل با اضطراب کودکان
اختلال ­های اضطرابی، یکی از رایج ­ترین اختلالات روانی در کودکان و نوجوانان تلقی می­ شود که اضطراب یکی از نشانه­ های اصلی آنهاست.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۳       (تعداد بازدید : 19)


رابطه ابعاد فرزندپروری ادراک شده با سبک های مقابله ای در دختران نوجوان رابطه ابعاد فرزندپروری ادراک شده با سبک های مقابله ای در دختران نوجوان
دوره نوجوانی یک دوره انتقالی بحرانی بین کودکی و بزرگسالی و یک رشد سریع در حوزه ­های جسمی، روان­شناختی و اجتماعی است. خانواده­ ها و شیوه فرزندپروری آنان بعنوان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در سازگاری آتی کودکان هستند. به همین منظور این پژوهش به دنبال تعیین رابطه ابعاد سبک های فرزندپروری و سبک­های مقابله ­ای در دختران نوجوان می باشد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۲       (تعداد بازدید : 26)


چه کنیم تا هم کرامت زن در خانواده حفظ شود و هم بتواند وظایف اجتماعی خود را انجام دهد؟ چه کنیم تا هم کرامت زن در خانواده حفظ شود و هم بتواند وظایف اجتماعی خود را انجام دهد؟
باتوجه به گذشت نزدیک به چهار سال از این پرسش مقام معظم رهبری، لازم دیدیم نگاهی داشته باشیم به دیدگاه دین در این زمینه و جایگاه زن در خانه و خانواده و تعاملات صحیحی که باید با او صورت گیرد.
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۰۱       (تعداد بازدید : 17)