صفحه نخست > درباره پژوهشکده عفاف > منوی محتوا > پژوهشکده در رسانه ها > زنان در حل بحران‌های اقتصادی تأثیرگذارند
اخبار
زنان در حل بحران‌های اقتصادی تأثیرگذارند زنان در حل بحران‌های اقتصادی تأثیرگذارند (تعداد بازدید : 147)
رئیس پژوهشکده عفاف سازمان بسیج جامعه زنان کشور، گفت: در حل بحران اقتصادی که همواره با اقتصاد مقاومتی مطرح شده است، زنان نقش تأثیرگذاری دارند.

زنان در حل بحران‌های اقتصادی تأثیرگذارند
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج جامعه زنان، دکتر عاطفه سمائی؛ رئیس پژوهشکده عفاف سازمان بسیج جامعه زنان اظهار داشت: در این زمان، فضای مناسبات اجتماعی متفاوت است و عرصه جنگ نرم بیش از پیش مطرح شده و قدرت نرم را نیز در این خصوص می طلبد .
وی افزود: از زنان کشور و خصوصا زنان بسیجی انتظار می رود تا بتوانند در مناسبات جهانی جنگ نرم را درک کنند و با آگاهی مناسب به مقابله با آن بپردازند .
رئیس پژوهشکده عفاف سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: زنان نقطه اتکا و عمود در هر جامعه هستند و زنان آگاه شاخص اقتدار هر نظامی محسوب می شوند که با این نگاه توجه به مناسبات و رشد هر چه بیشتر زنان در عرصه های مختلف بسیار مهم و موثر به شمار خواهد رفت .
سمائی تصریح کرد: به طور مثال، چنانچه اقتصاد مقاومتی تنیده با سبک زندگی زنان ما باشد دیگر خود تمام جنبه ها را رعایت کرده و صرفه جویی ، قناعت و دوری از تجمل گرایی و .. را خود به خود در زندگی رعایت خواهند نمود .
رئیس پژوهشکده عفاف سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: باید توجه داشت که امروز زنان قوی تر و تاثیر گذارتر از گذشته می توانند حضور داشته باشند چرا که در جنگ سخت زنان در پشت خطوط مقدم به فعالیت می پردازند اما در جنگ نرم زنان خود در خطوط مقدم هستند.
سمائی گفت: زنان و دختران بسیجی با تیز هوشی و زیرکی ویژه می توانند مناسبات مختلف را درک کرده و عرصه های متفاوت حضور پیدا کنند .
رئیس پژوهشکده عفاف سازمان بسیج جامعه زنان کشور، گفت: زنان و دختران با آگاهی و زیرکی نقشه های دشمنان را از بین برده و سبک زندگی درست را در جامعه مطرح می کنند .
سمائی گفت:در  حل بحران اقتصادی که همواره با اقتصاد مقاومتی مطرح شده است، زنان نقش تأثیرگذاری دارند.
وی تصریح کرد: عملکرد مردان در کنار زنان بسیار مهم است اما نقش موثر زنان در عرصه های مختلف و خطرات در جنگ نرم چنانچه به خوبی  درک شود نقش زنان را مشخص خواهد کرد.
سمائی گفت: مطالعه زنان و ارتقاء آگاهی در خصوص فضاهای مجازی و درک آن می تواند اقدامی بسیار مفید برای مقابله با این هجمه دشمنان محسوب شود .
رئیس پژوهشکده عفاف سازمان بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: زنان با اقدام و حرکتی زینبی می توانند کشور را از بحران جنگ نرم برهانند و در این دوره به تثبیت انقلاب کمک شایانی داشته باشند .
لینک خبر
http://www.dana.ir/News/556354.html

تاریخ: ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا



نظرات: