logo-samandehi
صفحه نخست > مطالب > تحلیل روز > مهمترین نیاز سالمندان تکریم و ارزش گذاری
 گزارشات خشونت علیه زنان را به نفع غربی ها تنظیم نکنیم گزارشات خشونت علیه زنان را به نفع غربی ها تنظیم نکنیم (تعداد بازدید : 76)


دومین نشست خشونت علیه زنان با حضور فرشته روح افزا، قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

مولاوردی بدون اشراف به ساختار شورای فرهنگی اجتماعی زنان توهین می کند!

در ابتدای این نشست روح افزا با اشاره به خبر اعلام شکایت شهین دخت مولاوردی، معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری از خودش و مینواصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور که در بخشی آن آمده است: « این معاونت –زنان وخانواده ریاست جمهوری- مراتب اعلام شکایت و پیگرد قانونی از اتهامات سراسر کذب و خلاف واقع معاون خودخوانده شورای فرهنگی اجتماعی زنان و مسئول بسیج جامعه زنان و یکی از خبرگزاری ها که اقدام به نشر آن کرده، تقدیم مراجع ذیربط کرد.»  ساختار شورای فرهنگی اجتماعی زنان و احکام مسئولیت های خود را به خبرنگاران نشان داد.

وی با اشاره اینکه در ساختار شورای فرهنگی اجتماعی زنان، دو معاونت پژوهش و تدوین سیاست، پیش بینی شده است، افزود: این ساختار به تازگی تدوین نشده و من، مسئولیت معاونت تدوین سیاست و نظارت آن همچنین در زمان عدم حضور رئیس شورا قائم مقامی این شورا را بر عهده دارم.

در ذیل احکام مسئولیت خانم دکتر فرشته روح افزا را می بینید:
   

           

   

                                           

             

   

          

   

                            

    
                                     

قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان، اینگونه توهین ها را برگرفته از عدم اشراف خانم مولاوردی دانست و گفت: بد نبود که ایشان قبلا زحمت کشیده و تحقیق کرده یا از ما در این زمینه سؤال می کردند.  

وی سپس ادامه داد: موضوع مورد بحث ما "حقیقت خشونت علیه زنان" است چرا که در کشور خودمان مطالب و مسائل بسیاری را داریم که درگیر خشونت علیه زنان می شود و سؤآلات ما در این زمینه باید پاسخ داده شود.

  بی توجهی مسئول نهاد زنان سازمان ملل متحد در آسیا و اقیانوسیه به خشونت علیه زنان  عراق، سوریه ، یمن و..

وی، شورای عالی فرهنگی اجتماعی زنان را یک دستگاه سیاست گزار و ناظر فراجناحی برشمرد که وظیفه سیاست گزاری و نظارت را بر عهده دارد و گفت: ما موظف هستیم از دستگاه های مختلف زیرمجموعه  سه قوا سؤال کنیم و سؤالات ما براساس بحث های قانونی است.

این عضو شورای عالی فرهنگی اجتماعی زنان در ادامه به نحوه راهیابی جمهوری اسلامی ایران به هیأت اجرایی نهاد زنان سازمان ملل متحد اشاره کرد و گفت: دو سال پیش طی سفر خانم مولاوردی به سازمان ملل، گروهی تحت عنوان « نهاد زنان سازمان ملل متحد» به موازات کمیسیون مقام زن، آغاز به کار کرد که مسئولیت این نهاد در آسیا و اقیانویسه بر عهده خانم مولاوردی نهاده شد.

این استاد دانشگاه در ادامه با استناد بر گزارشی از  وب سایت معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، افزود: « نهاد زنان سازمان ملل متحد در جولای 2010 شکل گرفت، این نهاد با کارویژه برابری جنسیتی شکل گرفته است.. یعنی مسئولیتی که به معاونت محترم زنان و خانواده ریاست جمهوری داده شده، بحث برابری جنسیتی و اجرای آن در کشورهای آسیا و اقیانویسه است.!»

روح افزا حوزه های اصلی و مورد تمرکز نهاد زنان سازمان ملل متحد را خشونت علیه زنان، صلح و امنیت، رهبری و مشارکت، توامندسازی، برنامه ریزی و بودجه و حقوق بشر .. برشمرد و افزود: قابل تأمل اینکه ما باید گزارش خشونت علیه زنان را به نهاد زنان سازمان ملل بدهیم.

قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان خاطرنشان کرد: بحث ما در زمنیه خشونت علیه زنان این است که « این بحث را یک جانبه جلو می بریم و در ابعاد مختلف بحث نمی کنیم.» یکی از این حلقه های مفقود ظلم و خشونت علیه زنان و کودکان یمن، سوریه، عراق، فلسطین، غزه، افغانستان و.. است آیا این افراد حقوق انسانی ندارند!؟ خانم مولاوردی مسئول نهاد زنان سازمان ملل در آسیا و اقیانویسه است، چرا تا به حال یک گزارش در خصوص کشتار این زنان و کودکان ارائه نشده است؟ این نهاد که مسئولیتش از 2016 تا 2019 به ایران داده شده است تا حال برای حقوق زنان و کودکان در کشورهای فوق الذکر چه قدمی برداشته است؟!

وی ادامه داد: به نظر این جنایات در آسیا و اقیانویسه شکل نگرفته است! اما چند بانویی که در ایران دچار اسید پاشی می شوند، کلی حقوق برای شان در نظر گرفته می شود! «من نمی گویم که این افراد نباید حقوقشان ابقا شود اما  یک جانبه گرایانه به خشونت علیه زنان می پردازیم.»

 

 
 

           

   

      

   

       

                                  

روح افزا تصریحکرد: ما به حقیقت خشونت علیه زنان در سازمان ملل نمی پزدازیم، در حالی که بسیار خوشحال شدیم وظیفه نهاد زنان سازمان ملل متحد در آسیا و اقیانوسیه برعهده ایران نهاده شد.

گزارشات خشونت علیه زنان را به نفع غربی ها تهیه و تنظیم نکنیم

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به تلاش های معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در خصوص اصلاح قانون خروج بانوان از کشور که آن را از مصادیق خشونت نام برده اند!، تصریح کرد:  گزارشات علیه زنان طوری تهیه نشود که به نفع غربی ها تمام شود .

وی گفت:: اگر قرار باشد اجازه پدر یا همسر برای خروج از کشور به عنوان خشونت علیه زنان مصداق پیدا کند، الی ماشاء الله باید گزارشاتی شبیه احمد شهید بدهیم و حتما در آینده به غیر از هسته ای و موشکی از نظر حقوق بشری مورد مجازات و تحریم قرار خواهیم گرفت .

قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان، ادامه داد:

آیا برداشتن اجازه همسر برای خروج زن از کشور، بحران خانواده ایجاد می کند یا بر نظام خانواده نظم می بخشد، زنی که بدون اجازه همسر از کشور خارج شده است آیا دوباره مورد پذیرش همسرش قرار می گیرد!؟

این استاد دانشگاه در ادام

ه به گزارشی که در قالب سؤالاتی ترجمه شده که دو سال پیش توسط معاونت زنان و خانواده بین دستگاه های مختلف در خصوص حقوق بشر زنان، پخش شده است اشاره کرده و گفت: در یکی از این سؤالات آمده است: آیا کشور شما استراتژی یا برنامه عملی برای اجرای تمهیدات کنوانسیون رفع تبعیض زنان در نظر گرفته است؟

در حالی که ما عضو کنوانسیون نیستیم و اگر بنویسم خیر، در این گزارش بشری محکوم هستیم! و تمام دستگاه ها نوشته اند " خیر".

یا پرسیده شده است: « سیستم قضایی حساس به جنسیت هست یا نه ؟»، «دادگاه های پیگیری سریع در کیس های خشونت علیه زنان؟»...

قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: آن چیزی که ما می گوییم برایش بودجه ای از سازمان ملل گرفته شده است و خانم مولاوردی می گویند « شما با دلار