صفحه نخست > مطالب > فرامین ولایت > پیام به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز
اخبار
پیام به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز پیام به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز (تعداد بازدید : 93)
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که صبح روز پنجشنبه از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی همدانی نماینده‌ ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه‌ کرج قرائت شد به شرح زیر است:
بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم
نماز، دری گشوده بر روی همه‌ آحاد امت است که از آن می توان به هدایت و رحمت خداوند رسید و زندگی را در سمت و سوی درست و سرشار از خیر و برکت قرار داد. سلامت معنوی هر فرد وابسته به نماز است و صراط مستقیم و حیات طیبه‌ هر جامعه نیز تنها با اقامه‌ نماز در آن تحقق می‌ یابد. این همه تأکید بر اقامه‌ نماز در کتاب و سنت، هدفی جز این ندارد که این باب رحمت بر روی فرد و جامعه‌ مسلمان گشوده بماند و فرصت بهره‌ مندی از آن دست دهد.
سالها است که این شعار در ایران اسلامی بر سر دست گرفته شده است که: الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاة... و این اجلاس سالیانه به همت و پشتکار عالم مجاهد و خستگی‌ ناپذیر جناب حجة الاسلام قرائتی برپا می شود و توصیه‌ های مؤکد درباره‌ گسترش نماز و به کیفیت لازم رسیدن نمازهای ما، تکرار می گردد. با این حال باید اعتراف کنیم که حق این فریضه‌ الهی که درمان دردهای عمده‌ فردی و اجتماعی ما است ادا نشده است. ما مسئولان، ما سخنوران و سخنگویان، ما سررشته‌ داران امور کشور، ما روحانیان و متولیان تبلیغ و تعلیم دین، و ما همه‌ آحاد و همه‌ قشرهای مردم، همه و همه در مسئولیت اقامه‌ نماز شریکیم.
همه همت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته‌ خود که قرآن و حدیث بدان ناطق است، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.
توفیقات روزافزون همه شما و شخص جناب آقای قرائتی را از خداوند متعال مسألت می نمایم.

والسلام علیکم و رحمةالله
سید علی خامنه‌ای
۱۷ آذر ماه ۱۳۹۵   

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
منبع : دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه اینظرات: