صفحه نخست > قوانینی که اوباما برای تسهیل فساد اخلاقی تصویب کرد
اخبار
قوانینی که اوباما برای تسهیل فساد اخلاقی تصویب کرد قوانینی که اوباما برای تسهیل فساد اخلاقی تصویب کرد (تعداد بازدید : 135)
باراک اوباما را باید موفق‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده آمریکا از آغاز استقلال این کشور در سال ۱۷۸۳ از انگلستان و حتی بسیار موفق‌تر از جرج واشنگتن، آبراهام لینکلن و جان اف کندی دانست؛ البته در زمینه فراهم کردن زمینه قانونی شدن بسیاری از مسائل غیراخلاقی و مستهجن!
به گزارش رجانیوز، اوباما که با شعار «تغییر؛ ما می‌توانیم آن را باور کنیم» توانست رأی مردم آمریکا را به دست بیاورد و رقیب جمهوری‌خواه خود را که وارث بدنامی جورج دبلیو بوش بود، کنار بزند، در مدت فعالیت ۴ ساله خود به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا تقریباً به شعار خود به طور جدی پایبند بوده و با رویکرد تغییر به سراغ تمام ارکان اقتصادی، نظامی، سیاسی و حتی فرهنگی آمریکا رفته است؛ تغییراتی که البته انگار زیاد به مذاق مردم این کشور خوش نیامده است.
مشکلات اقتصادی فراوان و ورشکست شدن متعدد بانک‌های بزرگ، ناکامی در برنامه تغییر در سیستم بهداشت عمومی و بیمه آمریکا که اعتراضات گسترده مردمی را به دنبال داشت و نهایتا، اعزام نیروهای بیشتر نظامی به افغانستان از جمله اقداماتی بودند که اوباما را از قله آرزوهای یانکی‌ها به قعر  نارضایتی در «وال استریت» پایین کشاند.
 
با این حال، بررسی عملکرد و کارنامه ۴ ساله رئیس‌جمهور سیاه چهره کاخ سفید نشان می‌دهد که اوباما آنقدر‌ها هم که معترضین وال استریت و جنبش ۹۹ درصد معتقدند، عملکرد ضعیفی نداشته و توانسته نظر یک بخش از مردم این کشور را به طور کامل به خود جلب کند؛ آنهم همجنس بازان و افراد دارای فساد روحی و منش غیراخلاقی جنسی
لغو قانون «نپرس و نگو»
اگرچه تصویب این قانون که در دهه ۱۹۷۰، خود جهش دیگری به سوی آرمان‌ها و ارزش‌های لیبرال دمکراسی و حقوق بشر آمریکایی قلمداد شد اما هنوز مانعی در سیر تکاملی و شیوع همجنس‌گرایی محسوب می‌شد.
طبق این قانون، ممنوعیت همجنس‌گرایی برای نظامیان آمریکایی (که بسیار شیوع دارد) لغو شد اما کسی حق نداشت که درباره تمایلات خود به کسی چیزی بگوید و یا از او بپرسد. در یک کلمه نباید مورد تبلیغ و تشویق قرار گرفته و علنی صورت می‌پذیرفت و به همین دلیل هزاران نظامی آمریکایی دارای پرونده و به صورت موقت معلق شده بودند. تا آنکه «اوباما» به عنوان «ناجی همجنس‌بازان» به میدان آمد و لایحه‌ای به مجلس برد و لغو این قانون دست و پاگیر را به تصویب رساند.
آزادی رابطه با حیوانات
شاید اوباما نتوانست براساس وعده‌هایش، زندان گوانتانامو را تعطیل کند و شاید نتوانست به حضور نظامی در افغانستان پایان بخشد و تا سال ۲۰۱۴ نیز این حضور را به تعویق بیاندازد‌ و یا صلحی را برای خاورمیانه به ارمغان آورد اما او برای نظامیان دستاورد مهم‌تری داشت. او توانست روابط  نظامیان با حیوانات را نیز به صورت یک ماده قانونی به تصویب مجلس برساند.
اوباما البته قول داده که در صورت پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا هم ممنوعیت‌ها و محرومیت‌های تولید و توزیع فیلم‌های پورنو را از میان بردارد.
ارمغان اوباما برای همجنس‌گرایان
اما اقدامات مؤثر و سازنده آقای رئیس‌جمهور هنوز تمام نشده و اوباما چند روز پیش مژده داد که می‌خواهد رسمیت «ازدواج همجنس‌بازان» را به ارمغان آورد. او تأکید کرد که به علت قانونی نبودن این ازدواج، همجنس‌بازان از حقوق مدنی خود محروم مانده‌اند و این خلاف اصول و مفاد «حقوق بشر» است.
   
اوباما امید دارد قشرهای همجنس‌باز که سمبل‌ اجتماعی «لیبرال دموکراسی» آمریکا هستند، با اکثریت قاطعی به او رأی دهند. از این رو، تبلیغات هفته گذشته را به آن‌ها اختصاص داد و با این حرکت، تیتر همه رسانه‌ها را که میت رومنی با جنجال‌هایش بر سر همجنس‌باز بودن مشاورش اشغال کرده بود، دوباره به خود اختصاص داد.
البته او در توقع و امید به این دو قشر کاملاً محق است، چرا که زحمات بسیاری برای آن‌ها متقبل شده و زحمات بسیاری کشیده است. اوباما در زمان نامزدی خود برای دور اول، با وجود اینکه این کشور با مشکلات داخلی و اجتماعی بسیاری و از جمله بی‌هویتی، ناامیدی به آینده و افسردگی جوانان، ناامنی شغلی و حتی جانی همه شهروندان و گله‌مندی همگان از خشونت‌های پلیسی بی‌ضابطه و ... مواجه بود، به سربازان آمریکایی قول داد که قانون «نپرس و نگو» را ملغی خواهد کرد و این کار را هم کرد. چون گویا برای او آمریکا این مهم در اولویت مشکلات اجتماعی قرار داشت.

تاریخ: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
منبع : رجانیوزنظرات: