صفحه نخست > دهه فجر آمد و مدیریت شهری در خواب زمستانی فرو رفت
اخبار
دهه فجر آمد و مدیریت شهری در خواب زمستانی فرو رفت دهه فجر آمد و مدیریت شهری در خواب زمستانی فرو رفت (تعداد بازدید : 469)
دهه فجر از راه رسیده است اما فجر امسال کمرنگ تر از همیشه عطر خوش فجر را در شامه شهروندان تداعی می­ کند؛ شهر خالی از رنگ و عطر دهه فجر است به گونه ­ای که در نواحی غربی شهر تهران به تعداد انگشت شمار می­ توان تابلو، بنر یا پرچمی را یافت که مؤید آغاز این دهه شکوهمند باشد در اتوبان اشرفی فقط در میدان صادقیه تعدادی پرچم را می­ شود دید که نصب آن در هر مراسم دیگری قابلیت استفاده دارد و از ابتدا تا به انتهای آن حتی یک شعار مبنی بر تبریک این ایام به شهروندان نیست. اتوبان نیایش نیز با چند بنر اندک که با کج سلیقگی خاصی طراحی و نصب شده اند از سر اجبار تبریک گوی مردم است و در سایر مناطق مثل ستارخان و ... فقط بنرهای حمایت از تولید ملی دیده می­ شود!!
 
به راستی نقش مدیریت شهری در نهادینه ساختن سبک زندگی اسلامی ایرانی و تبیین جوهر­ه­ آن که انقلاب اسلامی است چه نقشی دارد؟ نسل امروز و کودکان و نوجوانان دهه­ هشتاد چگونه باید تفاوت ایام الله فجر را با ایام و لیالی ماضی درک کنند؛ قابل تأثر است که تبلیغات دهه­ فجر از اکران عمومی فیلم­های سینمایی کمتر است؟ گویی مدیریت شهری با آغاز دهه­ فجر به خواب زمستانی فرو رفته است.

تاریخ: ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
منبع : تولید پژوهشکده عفافنظرات: