صفحه نخست > فقر فرهنگی بیش از فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان است
اخبار
فقر فرهنگی بیش از فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان است فقر فرهنگی بیش از فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان است (تعداد بازدید : 247)
حجت الاسلام افتخاریان:
فقر فرهنگی بیش از فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان است
رئیس اداره طرح های ملی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در بحث ازدواج و مشکلات جوانان برای ازدواج، فقر فرهنگی بیش از فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان است.
 
     

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،  حجت الاسلام حسین افتخاریان رئیس اداره طرح‌های ملی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در بازدید از طرح پیوند آسمانی ویژه زوجین جوان با اشاره به اینکه فقر فرهنگی بیش از فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان است، اظهار داشت: وجود برخی فرهنگ‌‌ها و آداب و رسوم غلط، چشم و هم چشمی و مقایسه، موجب دشوار شدن ازدواج و بالارفتن سن جوانان مجرد است.
وی با بیان اینکه ساماندهی امر ازدواج نیاز به عزم جمعی و کار گروهی و همکاری همه نهادهای مربوط به این حوزه دارد، گفت: به هر میزان که درخصوص مباحث ازدواج اسلامی و فرهنگ دینی در ازدواج کار شود بازهم کافی نیست و نیاز به فعالیت بیشتری در این زمینه داریم.
حجت الاسلام افتخاریان بابیان اینکه آمار بالای طلاق در کشور نشان دهنده این مطلب است که اقدامات صورت گرفته در خصوص ازدواج کافی نبوده است، تصریح کرد: بر اساس آمارهای به دست آمده از مراکز ذی‌ربط میزان طلاق در میان زوجینی که ازدواج‌های دانشجویی داشته و دارند کمتر از دو درصد است.
رئیس اداره طرح‌های ملی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درخصوص ازدواج اسلامی اظهار کرد: ازدواجی را می‌توان اسلامی دانست که بر اساس شاخص های مطرح شده در دو منبع دین و علم دینی و آموزه های روان‌شناسانه پایه ریزی شده‌باشد.
حجت الاسلام افتخاریان افزود: انتخاب صحیح بر اساس معیارهای درست و نگاه صحیح به مساله کفویت در ازدواج از گام‌های اساسی ازدواج اسلامی است.
وی گفت: همسانی طرفین زیرمجموعه‌های بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به تناسب سطح فرهنگی، هم سطحی دینی، تناسب خانواده‌ها باهم و داشتن حداقل‌ها و حد نصاب‌های مورد نیاز برای تشکیل زندگی است که هر زوج موفقی به آن نیاز دارد.تاریخ: ۱۳۹۲/۱۱/۰۷
منبع : خبرگزاری فارسنظرات: