صفحه نخست > افزايش آمار جراحي زانو در کشور - رفع كمبود تجهيزات ارتوپدي
اخبار
افزايش آمار جراحي زانو در کشور - رفع كمبود تجهيزات ارتوپدي افزايش آمار جراحي زانو در کشور - رفع كمبود تجهيزات ارتوپدي (تعداد بازدید : 114)
افزايش آمار جراحي زانو در کشور/ رفع كمبود تجهيزات ارتوپدي

     


رئيس سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران با اشاره به افزایش آمار جراحيهاي زانو در سالهای اخير، گفت: در سال گذشته در مقاطعي با کمبود تجهيزات ارتوپدي روبرو بوديم اما در حال حاضر همكاري و هماهنگي مناسبي به وجود آمده و بخش بزرگي از مشكلات حل شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، دكتر حسين بهداد درباره كانديداهاي انجام تعويض مفصل زانو گفت: موارد پیشرفته آرتروز یا روماتیسم مزمن بیشتر به تعویض مفصل احتیاج پیدا می‌کنند. البته انجام تعويض مفصل زانو براي افراد بالاي 60 سال بيشتر انجام مي‌شود.
وي درباره كيفيت مفاصل مصنوعي مورد استفاده توسط جراحان ايراني اظهار داشت: نوع ایرانی مفاصل مصنوعي زانو موجود نیست. البته اين مفاصل مصنوعي با بهترین کیفیت به ایران وارد مي‌شود. اين برندها اكنون در تمام دنيا مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
رئيس سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران با بيان اينكه علم جراحي زانو از اين نظر در کشور ما بسیار بروز است گفت: بهترین ملزومات مورد نياز وارد كشور می‌شود. علاوه بر اين پزشكان مجرب خارجي براي سخنراني در ايران حضور مي يابند و پزشکان ما نيز به محافل علمی دنیا می‌روند و آموزش‌های خوبی دریافت می‌کنند.
بهداد در واكنش به اينكه گفته مي‌شود کیفیت وسايل مربوط به ارتوپدي پايين است و حتي برخي پس از كارگذاشتن در بدن بيمار مي شكنند و يا منجر به عفونت مي‌شوند، گفت: آن چیزی که ما تا کنون در مراكزي كه مشغول به كار هستيم دیده‌ایم اين است كه جراحان ما از بهترین برندها استفاده می‌کنند که همه در كتب پزشکی هم آمده‌اند و مشكل خاصي از حيث ملزومات و وسايل ارتوپدي وجود ندارد.
وي درباره كمبودهاي وسايل ارتوپدي نيز اظهار داشت: در سال گذشته در مقاطعي با کمبود تجهيزات ارتوپدي روبرو بوديم اما اكنون همكاري و هماهنگي مناسبي به وجود آمده است و بخش بزرگي از مشكلات ما از ميان برداشته شده است.
اين فوق تخصص جراحي زانو در پاسخ به اينكه آيا آمار انجام جراحی‌هاي زانو افزايش يافته است، گفت: امروز با افزايش آمار جراحي‌هاي زانو  مواجه‌ايم، زيرا هم بر تعداد اشخاصي كه اين علم را فرا گرفته اند افزوده شده است و هم مردم آگاهتر شده‌اند. بنابراين حاضر نیستند درد بکشند و سريع‌تر به پزشك مراجعه می‌کنند تا دردشان بهبود یابد. به همین لحاظ تعویض مفصل را انتخاب می‌کنند.
بهداد در ادامه از برگزاري سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران از 15 تا 18 بهمن ماه جاری در سالن همایشهای جزیره کیش خبر داد و اظهار داشت: در اين کنگره متخصصاني از گوشه و كنار دنیا حضور دارند و تعویض مفصل زانو نيز از جمله مباحثي است كه به طور كامل به بحث گذاشته مي‌شود.


تاریخ: ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
منبع : خبرگزاری مهرنظرات: