صفحه نخست > كمیسیون تلفیق به‌راحتی صورت مسئله را پاك كرد - لزوم تدوین لایحه برای بیمه زنان خانه‌دار
اخبار
كمیسیون تلفیق به‌راحتی صورت مسئله را پاك كرد - لزوم تدوین لایحه برای بیمه زنان خانه‌دار كمیسیون تلفیق به‌راحتی صورت مسئله را پاك كرد - لزوم تدوین لایحه برای بیمه زنان خانه‌دار (تعداد بازدید : 50)
رئیس فراكسیون زنان مجلس شورای اسلامی:
كمیسیون تلفیق به‌راحتی صورت مسئله را پاك كرد/ لزوم تدوین لایحه برای بیمه زنان خانه‌دار

     

فاطمه رهبر، رئیس فراكسیون زنان حذف بیمه زنان خانه‌دار از لایحه بودجه 93 را اتفاقی ناخوش‌آیند در حوزه زنان دانست و گفت: اتفاق دیروز در مجلس شورای اسلامی ‌برای ما جای تعجب بسیار داشت.

فاطمه رهبر در گفتگو با خبرنگار مهرخانه، با بیان این مطلب افزود: من در حضور دكتر لاریجانی مطرح كردم كه ایراد قانون اساسی در این زمینه مطرح است، ولی ایشان تأكید كردند كه چون ایراد شورای نگهبان است بهتر است این تذكر مطرح نشود.

وی ادامه داد: شورای نگهبان در حالی از بودجه بیمه زنان خانه‌دار در لایحه بودجه ایراد گرفت، كه موارد مشابه بسیاری از مواد و تبصره‌ها، الحاق به لایحه بودجه می‌شوند و یك ردیف مستقل برای آنها پیش‌بینی می‌شود.

فاطمه رهبر با انتقاد از عملكرد كمیسیون تلفیق در این زمینه تصریح كرد: كمیسیون تلفیق نیز به راحتی صورت مسئله را پاك كرد؛ در حالی‌كه می‌شد با رایزنی‌هایی این اتفاق صورت نگیرد؛ چراكه بیمه زنان خانه‌دار فرمایش مستقیم مقام معظم رهبری است و باید كار آن از جایی آغاز شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در لایحه بودجه 93 با كاهش 85 درصدی بودجه بیمه زنان خانه‌دار مواجه بودیم كه انتظار داشتیم دولت توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد.

رئیس فراكسیون زنان تأكید كرد: دیروز سخنگوی كمیسیون تلفیق اظهار داشت كه عدد 200 هزار زن سرپرست خانوار برای بیمه را از كجا آورده‌اید؟؛ در حالی‌كه سال گذشته این موضوع در لایحه بودجه قرار گرفته بود و مبلغ 100 میلیارد تومان برای بیمه 200 هزار زن پیش‌بینی شده بود و انتظار داشتیم كه كمیسیون تلفیق به‌گونه‌ای دیگر به این موضوع نگاه کند.

وی در پایان خاطرنشان كرد: زنان آسیب‌پذیر و سرپرست خانوار؛ باید در اولویت برنامه‌های حوزه زنان قرار گیرند و ما در مجلس با تصویب این ماده در كمیسیون تلفیق نشان دادیم كه این موضوع دغدغه‌مان است، ولی بی‌توجهی برخی نمایندگاه مجلس سبب شد كه با حذف بیمه زنان خانه‌دار اتفاق ناخوش‌آیندی در حوزه زنان رخ دهد و از آنجایی‌كه نمایندگان به دلیل داشتن بار مالی نمی‌توانند طرحی در زمینه بیمه زنان خانه‌دار ارائه كنند، باید با همكاری دولت به سرعت لایحه‌ای در این زمینه تدوین شود.

تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
منبع : پايگاه تحليلي خبري خانواده و زناننظرات: