صفحه نخست > هشدار درباره بالا رفتن سن ازدواج - حد اعتدال داشتن 6 بچه است
اخبار
هشدار درباره بالا رفتن سن ازدواج - حد اعتدال داشتن 6 بچه است هشدار درباره بالا رفتن سن ازدواج - حد اعتدال داشتن 6 بچه است (تعداد بازدید : 115)
نسخه چاپيارسال به دوستان
آیت‌الله حیدری در همایش تربیت اسلامی:
هشدار درباره بالا رفتن سن ازدواج/ حد اعتدال داشتن 6 بچه است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درباره بالا رفتن سن ازدواج هشدار داد.

     

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، آیت‌الله محسن حیدری پیش از ظهر امروز در همایش تربیت اسلامی که از سوی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در تالار اجتماعات استاد شهید مرتضی مطهری اداره کل آموزش و پرورش خوزستان واقع در نهضت آباد (لشکرآباد) برگزار شد اظهار کرد: سن ازدواج در کشور رو به افزایش است.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر سن ازدواج در کشور در حال افزایش هست و بر اساس آماری که داریم تعداد زیادی از دختران ما مجرد هستند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیان کرد: باید جوانان را برای ازدواج در سن مناسب آن تشویق کرد اجازه ندهیم سن آن‌ها بالا برود.

به گفته این مقام مسئول، در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 سیاست غلطی به نام کنترل جمعیت در کشور اجرا شد که طیی آن نرخ زاد و ولد در ایران کاهش یافت.

وی در ادامه با انتقاد از اجرای سیاست غلط کنترل جمعیت در کشور بیان کرد: اجرای این کار در 2 سال نخست شایسته بود ولی پس از آن نباید ادامه پیدا می‌کرد.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: با اجرای طرح کنترل جمعیت همه خانواده تشویق به کاهش فرزند آوری می‌شدند که این کار اشتباه بود.

وی با بیان اینکه 2 تا بچه کافی نیست عنوان کرد: در اجرای سیاست کنترل جمعیت در کشور خانواده‌ها به آوردن یک یا 2 بچه تشویق می‌شدند که نباید این طور باشد.

حیدری در مورد بالا رفتن سن ازدواج نیز هشدار داد و افزود: این موضوع باعث کاهش جمعیت کشور نیز شده است که بسیار خطرناک است.

استاد حوزه علمیه اهواز اذعان داشت: در بحث کنترل جمعیت در کشور دچار افراط و تفریط شده‌ایم که حد اعتدال آن داشتن 6 بچه است.


تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
منبع : خبرگزاری فارسنظرات: