صفحه نخست > بخش قابل توجهی از عرصه تربیت به فضای مجازی منتقل شده است
اخبار
بخش قابل توجهی از عرصه تربیت به فضای مجازی منتقل شده است بخش قابل توجهی از عرصه تربیت به فضای مجازی منتقل شده است (تعداد بازدید : 77)
دیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آئین نکوداشت نهاد امور تربیتی:
بخش قابل توجهی از عرصه تربیت به فضای مجازی منتقل شده است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه بخش قابل توجهی از عرصه تربیت به فضای مجازی منتقل شده است، گفت: این یک پارادایم و فضای جدید است و باید بتوانیم ارتباط حضوری خود را گسترش دهیم تا مقهور دنیای غرب نشویم.

     

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، آئین نکوداشت تأسیس نهاد امور تربیتی با حضور حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران،‌رضا امانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مربیان پرورشی امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در سخنانی اظهار داشت: خوشحالم از اینکه در جمع شما عزیزان بوده و سی و چهارمین سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی را گرامی می‌داریم.

وی افزود:‌امور تربیتی همزاد انقلاب اسلامی است و آنچه در طول انقلاب در این حوزه تربیتی اتفاق افتاده است، مرهون آن است و دستاوردهای زیادی به واسطه فعالیت‌های معلمان امور تربیتی در مدارس کشور به دست آمده است.

چهاربند گفت: باید این جمله امام(ره) ‌را که مدرسه سنگر است، هرگز فراموش نکنیم، چرا که مدرسه سنگر دفاع از هویت ایرانی دانش‌آموزان است و دنیای غرب و سکولارها مبانی و اصول خود را حفظ کرده‌اند و باید خودمان نیز مبانی و اصول‌مان را حفظ کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، افزود: آنها ابزارهای خود را گسترش دادند و هجمه فرهنگی را به فضای مجازی کشاندند؛ جایی که پر از محتوای هنری و رنگ و لعاب است و نوجوانان و جوانانمان به سادگی در این فضا قرار می‌‌گیرند.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از عرصه تربیت به فضای مجازی منتقل شده است، ادامه داد: این یک پارادایم و فضای جدید است که روزانه میلیون‌ها صفحه محتوا در آن تولید می‌شود و باید بتوانیم ارتباط حضوری خود را گسترش دهیم تا مقهور دنیای غرب نشویم و آینده فرزندانمان را با ایمان پیوند دهیم تا یک هویت مذهبی مبتنی بر آموزه‌هایی که برای آن خون داده‌ایم، بسازیم.

وی اولویت اول خود را ارتقای مدارس دانست و افزود: مربیان پرورشی باید یک بار دیگر بدرخشند تا آینده کشورمان را بیمه کنند.


تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
منبع : خبرگزاری فارسنظرات: