صفحه نخست > تشکیل 21 کارگروه تخصصی در حوزه زنان - زمان برگزاری نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده
اخبار
تشکیل 21 کارگروه تخصصی در حوزه زنان - زمان برگزاری نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده تشکیل 21 کارگروه تخصصی در حوزه زنان - زمان برگزاری نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده (تعداد بازدید : 88)
تشکیل 21 کارگروه تخصصی در حوزه زنان / زمان برگزاری نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی حوزه زنان از فعالیت 680 سازمان غیردولتی مردم نهاد در حوزه زنان خبر داد.

     


شهیندخت مولاوردی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تعداد سازمانهای مردم نهاد حوزه زنان توضیح داد: بر اساس آخرین اطلاعات و آمار دریافتی تاکنون یکهزار و 680  نهاد مردمی مجوز رسمی برای فعالیت دریافت کرده اند که در حال حاضر تنها 680 تشکل با عنوان زنان اعلام آمادگی و حضور کرده اند.

وی افزود: با توجه به تغییر نگاه دولت نسبت به فعالیت سازمانهای مردم نهاد معاونت زنان نیز درصدد است تا از توان و ظرفیت نهادها به عنوان بازوان فکری و اجرایی استفاده کند.

به گفته مولاوردی، تاکنون چندین جلسه با تعدادی از مدیران این سازمانهای مردم نهاد تشکیل شده و امیدواریم که مدیران آنها آمادگی و حضور بیشتری برای فعالیتهای حوزه زنان داشته باشند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین درباره تشکیل کارگروه های تخصصی حوزه زنان در این معاونت توضیح داد: قرار است 21 کارگروه تخصصی در حوزه زنان تشکیل شود که در حال حاضر فعالیت 10 کارگروه در این معاونت کلید خورده است.

وی ادامه داد: کارگروه آمار و اطلاعات، بهداشت، اوقات فراغت و ورزش، هنر، کارآفرینی و اشتغال، حقوق و مدیریت زنان از جمله این کارگروه هاست.

مولاوردی همچنین درباره تشکیل ستاد ملی زن و خانواده با حضور رئیس جمهور تا قبل از پایان سال توضیح داد: برنامه ریزی هایی انجام شده بود تا این جلسه تشکیل شود اما با توجه به آنکه هنوز به جمع بندی نهایی برای موضوعات تشکیل نخست این جلسه نرسیده و از سوی دیگر رئیس جمهور فرصت لازم را تا قبل از پایان سال برای حضور در این جلسه ندارد، تشکیل نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده در دولت یازدهم به سال جدید موکول شد.

وی ادامه داد: البته پیگیر مصوبات انبوه این ستاد هستیم و از دستگاهها خواسته ایم که فعالیتهای خود را درباره اجرایی شدن یا نشدن مصوبات به ما گزارش دهند.

مولاوردی عنوان کرد: تا آنجا که در جریان هستم در دولت گذشته مصوبات انبوهی در ستاد ملی زن و خانواده وجود داشته اما متاسفانه هیچ کدام اجرایی نشده که دستگاهها باید دلیل عدم اجرای آن را نیز توضیح دهند.


تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
منبع : خبرگزاری مهرنظرات: