صفحه نخست > حضور معاون رئیس جمهور در اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک
اخبار
حضور معاون رئیس جمهور در اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک حضور معاون رئیس جمهور در اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک (تعداد بازدید : 122)
حضور معاون رئیس جمهور در اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک
سرپرست بخش بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اعلام اینکه معاون رئیس جمهور در پنجاه و هشتمین کمیسیون مقام زن در نیویورک شرکت می کند گفت: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این اجلاس درباره اقدامات ایران برای تحقق اهداف توسعه هزاره و چالشهای حوزه زنان مانند حضور اندک زنان در نهادهای تصمیم گیر سخنرانی می کند.

     

فاطمه رحمتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: پنجاه و هشتمین کمیسیون مقام زن از 19 اسفند ماه به مدت دو هفته کاری در نیویورک آغاز می شود که شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در روزهای 19 و 20 اسفنده ماه در این نشست سخنرانی می کنند.

وی درباره محورهای سخنرانی معاون رئیس جمهور توضیح داد: معاون رئیس جمهور درباره چالش ها و دستاوردهای زنان و دختران ایرانی برای تحقق اهداف توسعه هزاره، درباره تعداد دانشجویان دختر، بهداشت و کاهش مرگ و میر مادران سخنرانی می‌کند.

به گفته رحمتی، یکی دیگر از محورهای سخنرانی چالشهای و مشکلات زنان و دختران و مشکلاتی که زنان برای حضور در مراکز تصمیم گیر دارند است.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجاه و هشتمین کمیسیون مقام زن هر سال با اولویت یک موضوع برگزار می‌شود و امسال به دستاوردها و چالش‌های زنان و دختران در زمینه اهداف توسعه هزاره می‌پردازد که توسعه هزاره هشت هدف دارد و بخش عمده‌ای از اهداف به مباحث توسعه‌ای مانند فقرزدایی، آموزش، بهداشت و محیط زیست می‌پردازد.

تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۶
منبع : خبرگزاری مهرنظرات: