صفحه نخست > هشدار برای نقاشی صورت کودکان تصاویر
اخبار
هشدار برای نقاشی صورت کودکان+تصاویر هشدار برای نقاشی صورت کودکان+تصاویر (تعداد بازدید : 282)
هشدار برای نقاشی صورت کودکان+تصاویر

با توجه به خطرات ناشی از آرایش و نقاشی صورت کودکان مراقب آنها باشید.


       


به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری فارس، نقاشی صورت کودکان با یک لباس مبدل برای یک تولد یا مهمانی کودکانه یا در سالن‌های تفریح و بازی مخصوصا رسیدن فصل گرما کاری است که معمولا خانواده‌ها انجام می‌دهند.

اشکالی مانند دزدان دریایی، ببر، پروانه و امثال آن تصاویری است که بر روی صورت کودکان نقاشی می‌شود.

اما مراقب باشید این آرایش‌ها بدون خطر نیستند. در واقع بسیاری از آنها دارای مواد حساسیت زاست که می‌تواند برای کودکان خطرناک باشد.

روز سه‌شنبه 4 مارس 2014 UFC-Que Choisir اتحادیه مصرف کنندگان فدرال که یک انجمن مصرف کنندگان، مالیات دهندگان و حفاظت از محیط زیست است در نشریه خود در مورد لوازم آرایشی کودکان هشدار داد و اعلام کرد: در مطالعه‌ای موادی که در لوازم آرایشی و نقاشی روی صورت کودکان وجود دارد تجزیه و تحلیل شده‌اند و بسیاری از این لوازم آرایشی کودکان مضر شناخته شده‌اند.

پس از انجام آزمایشات مشخص شد این محصولات حاوی موادی است که می‌تواند هورمون‌های کودکان را مختل کند از جمله مواد نگهدارنده آن که 9 تا 18 تولید کننده در استفاده از آنها اصرار دارند.

ترکیبات این لوازم آرایشی به شدت مشکوک است حتی در دوزهای بسیار پایین نیز توصیه نمی‌شود.

با وجود ممنوعیت استفاده از فلزات سنگین در لوازم آرایش، 80 درصد از محصولات تست شده مقادیر کمی از این فلزات در رنگدانه‌های آن موجود است.

متاسفانه وجود سرب در این لوازم باقی می‌ماند و بر روی سیستم عصبی اثر می گذارد.

دلیل واکنش های آلرژیکی آن وجود نیکل است که در لوازم آرایشی کودکان یافت می‌شود. حتی برای چشم کودکان نیز مضر است.

مشکل دیگر آن حساسیت است و حتی بعد از شسته شدن تا چند روز اثرات آن بر روی پوست باقی خواهد ماند.

این اتحادیه به والدین توصیه می‌کند به هیچ وجه نگذارید روی صورت کودکان بخصوص کودکان کمتر از سه سال با این مواد نقاشی کنند و به آنها هشدار می‌دهد که این لوازم آرایشی دارای مواد هشدار دهنده خاص هستند.
     
   
 
     
     
     
     
     تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
منبع : خبرگزاری فارسنظرات:
 
باسلام گذشته از خطرات مواد شیمیایی لوازم آرایش مراسمی در کشورهای غربی است که در یک روز بخصوص بدن هایشان و صورتشان را نقاشی میکنند و به عملیات شنیع جنسی دست میدهند البته در ملاء عام ، و برای کشورهای ما اول با نقاشی کردن صورت بچه ها این کار عادی سازی میشود. مواظب این خطر هم باید پدر و مادرها باشند