صفحه نخست > تلاش معاونت امور زنان برای توسعه مشاغل خانگی
اخبار
تلاش معاونت امور زنان برای توسعه مشاغل خانگی تلاش معاونت امور زنان برای توسعه مشاغل خانگی (تعداد بازدید : 83)
زنان پرس: سرپرست بخش برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از کارگروه‌های ما کارگروه اشتغال است، گفت: در حال حاضر موضوع مشاغل خانگی مطرح است. بنابرابن دستگاه‌های دولتی مربوط به این موضوع را دعوت کردیم و در زمینه چگونگی توسعه مشاغل خانگی بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

     

 ژاله فرامرزیان، افزود: بیشترین استفاده‌کنندگان از مشاغل خانگی زنان هستند. بنابراین درباره چگونگی تحقق کار در خانه بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

وی در ادامه گفت: در نشست دوم کارگروه اشتغال به این نتیجه رسیدیم که برنامه‌هایی را به صورت آزمایشی درباره مشاغل خانگی مطرح کنیم و وام‌دهندگان قول مساعد در زمینه پشتیبانی در این طرح را دادند و قرار است دستگاه‌های متولی، این طرح را در چند استان اجرا کنند و مدیریت این کار برعهده معاونت امور زنان است.

سرپرست بخش برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: در زمینه انعقاد تفاهم‌نامه دستگاه‌هایی را دعوت کردیم و بررسی‌های لازم را انجام دادیم، ولی وارد حوزه اجرایی نشده‌ایم.

فرامرزیان در پایان با بیان اینکه تاکنون تشکیل پنج کارگروه در معاونت امور زنان قطعی شده است، گفت: کارگروه رسانه، آمار و اطلاعات از جمله کارگروه‌های تشکیل شده هستند. ضروری‌ترین اقداماتی که باید با استفاده از خرد جمعی انجام شود و به اولویت‌های فعلی ما تبدیل شده، این است که کارگروه‌ها به صورت پایلوت کار ‌کنند و پس از بررسی نتایج به دست آمده از آنها کارگروهی را طراحی می‌کنیم که بتواند مدام اطلاعات مناسب را ارایه دهد.

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
منبع : پايگاه خبري تحليلي زنان پرسنظرات: