صفحه نخست > سبک زندگی فاطمی در اجلاس بین المللی زنان ارایه می شود
اخبار
سبک زندگی فاطمی در اجلاس بین المللی زنان ارایه می شود سبک زندگی فاطمی در اجلاس بین المللی زنان ارایه می شود (تعداد بازدید : 138)
زنان پرس: دبیر اجرایی اجلاس بین المللی زنان کشورهای عضو سازمان همکاری بین شهری برای محافظت از میراث فرهنگی معنوی (ICCN) گفت: سبک زندگی فاطمی به عنوان یکی از میراث معنوی ایران در این اجلاس ارایه می شود.
     


مسعود حسین میرزایی اظهار کرد: یک گروه از کارشناسان خبره در حال تحقیق و بررسی این موضوع هستند.

وی با بیان اینکه زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) راهنمای بسیار روشنی برای دسترسی به زندگی بهتر در دنیا و آخرت است، افزود: این موضوع آنقدر اهمیت دارد که در برخی احادیث شیعه پیروی از ایشان مشروط به التزام و تبعیت عملی از سبک زندگی آنها بیان شده است.

وی گفت: از میان معصومین (ع) آنکه زندگی پر برکتش بخصوص برای زنان مسلمان همچون خورشیدی نورافشانی می کند، وجود حضرت فاطمه زهرا(س) است.

میرزایی آشنایی با سبک زندگی حضرت زهرا(س) را بسیار راهگشا خواند و اظهارکرد: ارایه سبک زندگی فاطمی و ترویج آن باعث انس و الفت بیشتر به خاندان عصمت و طهارت و تقویت پایه های خانواده می شود.

وی گفت: یک زن در تمام نقش هایی که دارد می تواند حضرت زهرا را الگو و اسوه قرار دهد زیرا مهم ترین الگوی ایشان برای همه افراد در هر جنسیتی حمایت از ولایت است.

دبیر اجرایی و مسوول دبیرخانه اجلاس و جشنواره بین المللی میراث معنوی۲۰۱۴ ICCN اصفهان گفت: در زمانه ای که خواسته یا ناخواسته سبک زندگی ما از معیارهای دینی و بومی فاصله گرفته و به سمت سبک زندگی غربی متمایل شده است، الگوبرداری از سبک زندگی معصومین(ع) در زمینه های مختلف می تواند همچون چراغی فروزان موجبات هدایت و سعادت شیعیان را فراهم کند.

پنجمین اجلاس مجمع عمومی، نخستین اجلاس زنان ICCN و دومین جشنواره بین المللی میراث معنوی(ناملموس) از ۱۶ تا۲۰ مهر امسال در اصفهان برگزار خواهد شد.

(ICCN) یا شبکه همکاری بین شهری برای محافظت از میراث فرهنگی معنوی تنها سازمان بین المللی حکومت های محلی و نهادهای فرهنگی است که هدف آن حفظ میراث فرهنگی معنوی جهان است.

ایده تشکیل این سازمان در اولین میزگرد بین المللی شهرداران در سال ۲۰۰۴ در گانگ نئونگ کره جنوبی مطرح شد.

این سازمان دارای ۴۰ عضو اصلی است.

شهرهای اصفهان، شیراز و نیشابور در ایران به عضویت این سازمان در آمده اند.

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
منبع : پايگاه خبري تحليلي زنان پرسنظرات: