صفحه نخست > حجاب شرط اول است
اخبار
حجاب شرط اول است حجاب شرط اول است (تعداد بازدید : 397)
حجاب و فعالیت اجتماعی زن از منظر امام خامنه ای (مدظله العالی)
   
 
حجاب و فعالیت اجتماعی
در نظام اسلامی زنان باید از درک سیاسی برخوردار باشند، فن خانه داری و همسرداری را بدانند و در صحنه ی فعالیتهای اجتماعی سیاسی و علمی مظهر عصمت و طهارت باشند و به این مهم توجه کنند که حجاب شرط اول است. زیرا بدون حجاب زن فراغت لازم را برای دستیابی به مراتب بالا بدست نخواهد آورد.(1)
فن خانه داری                                                             
کدبانوگری خانه داری خانواده داری
کدبانوگری به چه معناست؟
یک زن که بتواند اعضای خانواده را همیشه کنار هم جمع کند و از پس چالش های زندگی بربیاید یک کدبانو است. مادر برای بچه ها مادری کند و برای همسر همسری. نوازش مادرانه را برای فرزندانش خرج کند و نسبت به شوهر که طبیعت خام تری نسبت به زن دارد هم نوازشش را دریغ نکند.(2)
بشود آرامش خانواده که محیط خانه را گرم و صمیمی نگه دارد تا فرزندان در این فضای پاک رشد کنند، همسر در این فضا با آسودگی خاطر به اموراتش برسد. چنین زنی به حق مدافع حریم خانوده است. زنی که مومن و محجبه است باید بداند که وظیفه مهم دیگری هم دارد، و آن حفاظت از حریم خانواده خود است.(3)
کدبانوی خانه شما باید باشید. اصلاً محور این است. اگر بخواهیم تشبیه ناقصی بکنیم، باید به ملکه ی زنبور عسل تشبیه کنیم. کانون خانواده جایی است که عواطف و احساسات باید در آنجا رشد و بالندگی پیدا کند. بچه های محبت و نوازش ببینند، شوهر که مرد است و طبیعت مرد، طبیعت خام تری نسبت به زن است و در میدان خاصی شکننده تر است و مرهم زخم او فقط و فقط نوازش همسر است حتی نه نوازش مادر؛ باید نوازش ببیند. برای یک مرد بزرگ، این همسر کاری را می کند که مادر برای یک بچه کوچک آن کار را می کند؛ و  زنان دقیق و ظریف به این نکته آشنا هستند.(4)

حجاب و تداوم حضور انقلابی
 
خانمهایی که اهل اِقدام، اهل فکر، اهل نگارش و نویسندگی، اهل سخن گفتن، اهل فکر دادنند، صحنه‌ی انقلاب و دفاع از انقلاب را خالی نگذارند.(5)

پی نوشت
سایتKhamenei.ir  : تاریخ بیانات حکیمانه و عالمانه معظم له
⦁    17/9/72
⦁    04/10/70
⦁    همان
⦁    همان
⦁     21/2/92

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
منبع : تولید پژوهشکده عفافنظرات: