logo-samandehi
صفحه نخست > کار یک مستندساز از کار ۱۰ وزیر موثرتر است
کار یک مستندساز از کار ۱۰ وزیر موثرتر است کار یک مستندساز از کار ۱۰ وزیر موثرتر است (تعداد بازدید : 65)

 مراسم افتتاحیه پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، امروز هشتم دی ماه سال 13955  در سالن شماره یک سینما فلسطین تهران آغاز شد. این  مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط محمد مهدی آژند، فرزند شهید مدافع حرم به صورت رسمی آغاز شد.

 

مراسم افتتاحیه جشنواره عمار آغاز شد

 

هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار از ساعت ۱۸:۳۰ در سینما فلسطین تهران با حضور خانواده های شهدای مدافع حرم و عموم مردم افتتاح شد.
به گزارش مشرق ابندای این مراسم فرزند شهید آژند آیاتی از قرآن را قرائت کرد و سپس کلیپی با عنوان «سلام جشنواره» برای حاضران در سالن همایش نمایش داده شد.در بخش بعدی برنامه نادر طالب زاده دبیر هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی، گفت:

  انقلاب اسلامی را باید با زبان هنر کمک کرد


نادر طالب زاده، با بیان این که خدا را شاکریم که فرهنگ فیلمسازی میان جوانان متعهد انقلاب اسلامی توسط جشنواره عمار و دیگر مراکز فیمسازی و مستندسازی جاری شده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی را باید از طریق هنر کمک و حمایت کرد؛ چرا که این مسیر تحول بسیار به همراه دارد و بعضا یک مستند چند برابر از سخنان ۱۰ وزیر تأثیر دارد.

وی با اشاره به شبکه های تلویزیونی و عرصه فضای مجازی که در دست بچه های انقلاب است، گفت: خوشبختانه خروجی آثار بچه های انقلاب دیگر محجور نمی ماند و بسترهای فراوانی برای پخش آن ها وجود دارد و با استقبال بسیار خوبی هم همراه می شود.

وی با بیان این که جشنواره عمار با تربیت مستندسازان و کارگردانان متعهد، خدمتی بزرگ به انقلاب اسلامی کرده است، اظهار داشت: این فیلمسازان با تشکیل گروه ها و مؤسسات به الگویی تبدیل شدند که نمونه آن را نه در ایران و نه در جای دیگری از جهان می توان مشاهده کرد.

نادر طالب زاده با اشاره به پیشرفت های روز افزون جشنواره عمار تصریح کرد: از دوره دوم افراد مختلفی که بنده را می دیدند این پیشرفت ها را تبریک می گفتند و بحمدالله هر ساله شاهد افزایش کمی و کیفی آثار جشنواره هستیم.

وی با بیان این که حضور و دعای شما حاضران و خانواده های شهدا پشتیبان فیلمسازان انقلابی است، گفت: جنگ نرم نیاز به ابتکار عمل و نوآوری دارد و جوانان با فن و تکنیک خود تحولات وضعی جامعه را به عرض مردم برسانند.

نادر طالب زاده با بیان این که در برهه کنونی دشمنان ایران اسلامی با خودشان درگیر شده اند و زمان رشد و ترقی ایران اسلامی است، اظهار داشت: فرصتی برای جوانان پدید آمده تا با سوژه یابی های بی نظیر خود داشته ها و دستاوردهای انقلاب را به رخ بیگانگان بکشند.
 

 مراسم افتتاحیه جشنواره عمار آغاز شد

 

 در ادامه این مراسم از برنامه کلیپ معرفی هیات داوران بخش های «مقالات و نقد سینمایی»، «لوح نگار» «تیزر و پوستر» پخش شد و سپس برگزیدگان این بخش ها مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

هیئت داوران در بخش مقالات و نقد و پژوهش های سینمایی ضمن تقدیر از اثر « حل وفصل کاذب بحث واقعی » به نویسندگی آقای « محمد رضوانی پور» و اثر « آسیب شناسی اقتباس از خاطرات دفاع مقدس برای نگارش فیلم نامه بررسی موردی سریال سیمرغ» به نویسندگی «محدثه پور زنگی آبادی»، لوح تقدیر این بخش را تقدیم می‌کند به اثر« مبنای فطری سینمای دینی (تبیین مبانی نظری شهید آوینی)» به نویسندگی آقای «مرتضی راوش » تقدیم می کند.

  

 نادر طالب زاده: کار یک مستندسار از کار ۱۰ وزیر موثرتر است!

  هیئت داوران در بخش لوح نگار ضمن تقدیر از اثر « سلسله نشست رویش فرهنگی هدف گیری، برنامه ریزی و مدیریت فرهنگی از منظر مقام معظم رهبری» به نویسندگی آقای « حمزه جعفری » و اثر «تربیت اقتصادی کودک » به نویسندگی «پریسا میرزایی»، لوح تقدیر این بخش را به اثر «فتح خرمشهر » به نویسندگی آقای «جواد خدابین » به دلیل پرداختن به یک موضوع جدید و ارائه تحلیل های مستند تقدیم کرد.


در ادامه این مراسم جایزه دستکش ننه عصمت که همه ساله به فیلمسازان جبهه فرهنگی انقلاب اهداء می شود، به محسن اردستانی تعلق گرفت.

 

 نادر طالب زاده: کار یک مستندسار از کار ۱۰ وزیر موثرتر است!

 

 او پیش از دریافت جایزه در سخنانی گفت وقتی وارد فضای رسانه شدم آمدم که ثواب ببرم. مستند «در حصار» را ساختم برای این که بیان کنم ۳۰ هزار شیعه در فوعه و کفریا در محاصر هستند. دعا کنید تا از این محاصره خارج شوند در اختتامیه جشنواره گذشته که وصیت نامه آقا سلیم خوانده شد ولی هنوز پیکر او به ایران بازنگشته است؛ دعا کنید عاقبت بخیر شوم و فیلم بلند داستانی را که می خواهم بسازم.


در ادامه ضمن پخش کلیپی از حاج آقا صدیقی فردی که مقام معظم رهبری در سخنرانی مشهور خود معروف به عوام؛ خواص از او یاد کرده بودند این چهره مردمی به بالای سن آمد و ضمن یاد خاطره ای از تبعید رهبری به ایرانشهر جایزه دستکش ننه عصمت را به محسن اردستانی تقدیم کرد.

   

 نادر طالب زاده: کار یک مستندسار از کار ۱۰ وزیر موثرتر است!

 

 

در ادامه این مراسم از برگزیدگان بخش فیلم ما تقدیر به عمل آمد؛ هیئت داوران این بخش ضمن تقدیر از اثر «نهال» به کارگردانی آقای «وحید صیرفی افخم» بدلیل نشان دادن تصویری بدیع از فعالیت های قرآنی در فضای شهری لوح تقدیر این بخش را به اثر «آرزوها گم می‌شود» به کارگردانی خانم «غزل شیخ زاده» بدلیل پرداخت دانش آموزی به یک مسئله راهبردی و اثر «صفرکیلومتر» به کارگردانی آقای «امیدحنطوش زاده» بدلیل رعایت اصول و قواعد سینمای مستند در یک مسئله بومی اهدا کرد.

همچنین فانوس بخش فیلم ما به اثر «خداحافظ رفیق» به کارگردانی آقای «بنیامین رحیمی» به دلیل پرداخت مبتکرانه و خلاقانه به شهدای مدافع حرم تقدیم شد و در نهایت هیئت داوران یکی از آثار را شایسته دریافت جایزه ویژه این بخش را اعلام کرد و فانوس ویژه جشنواره را به اثر  «اسوه» به کارگردانی خانم «محدثه باقری» و آقای «علی سرو» بدلیل تلاشی متفاوت برای رساندن دختری قهرمان به آرزوی خود و ارائه تصویری تأثیر گذار از دختران و همسران برومند شهدای مدافع حرم اهدا کرد.

 

 نادر طالب زاده: کار یک مستندسار از کار ۱۰ وزیر موثرتر است!

 سپس بهترین آثار بخش نماهنگ نیز معرفی شدند که هیئت داوران هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «آزادی» به کارگردانی آقای «مهران علوی» و اثر «مرکز دنیا» به کارگردانی آقای «محمد صادق حیدری» به دلیل خلاقیت تصویری و فرم روایت جذاب ، لوح تقدیر این بخش را به اثر «تخریب بهشت» به کارگردانی آقای «حسن حبیب زاده» به دلیل جسارت در انتخاب موضوع و توفیق در ارائه مطلوب تقدیم کرد.

   همچنین هیئت داوران فانوس این بخش را به نماهنگ «سپر» به کارگردانی «وحید امینی» تقدیم کرد و جایزه ویژه خود را به دلیل کارگردانی دو نماهنگ برجسته این دور به نماهنگ های «اربعین تا اربعین» و «ارغوان» به آقای «مهدیار عقابی» تقدیم کرد.