صفحه نخست > اقتصاد مقاومتی باید در قالب خانواده نهادینه شود
اخبار
اقتصاد مقاومتی باید در قالب خانواده نهادینه شود اقتصاد مقاومتی باید در قالب خانواده نهادینه شود (تعداد بازدید : 312)
 الهیان در گفت‌وگو با تسنیم:
اقتصاد مقاومتی باید در قالب خانواده نهادینه شود
خبرگزاری تسنیم: نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح فرهنگ با عزم ملی و اقتصاد مقاومتی باید در قالب خانواده نهادینه شود.
     

زهره الهیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جوانان و خانواده خبرگزاری تسنیم، در خصوص شعار سال 93 مبنی بر فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت: موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفت که شعار امسال نیز موضوع اقتصاد مردمی را به عنوان اساس و پایه مدنظر قرار داده است.

وی ادامه داد: برای ایجاد اقتصاد مقاومتی و ضربه ناپذیر باید به سمت اقتصاد مردم مدار برویم.در واقع آحاد مردم خود را در خصوص بدست آوردن اقتصاد مقاومتی دخیل دانسته و بدانند که این امر باید در خانواده نیز بi عنوان محور قرار گیرد. چرا که خانواده عنصر محوری جامعه بوده که نقش اساسی دارد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در شعار امسال محور فرهنگ نیز با عزم ملی مدنظر قرار گرفته است که باید ابتدا فرهنگ در خانواده نهادینه شود بنابراین در خانواده باید آموزش‌های لازم در راستای فرهنگ اصیل ایرانی صورت گیرد و بدانیم که فرهنگ‌سازی در خانواده مهم بوده و نقش جدی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی دارد.

**خانواده نقش جدی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی دارد

الهیان در ادامه افزود: خانواده‌ها باید به دنبال فرهنگی باشند که از اصراف پرهیز کرده و اقتصاد مقاومتی در محور اصلی زندگی‌شان قرار گیرد. همچنین باید بگویم خانواده نقش جدی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی دارد؛ موضوع پرهیز از خرید کالاهای خارجی امری است که باید خانواده‌ها به آن توجه کنند.

وی بیان کرد: خانواده‌ها باید به سوی خرید کالاها با تولید داخلی بروند و این امر به عنوان فرهنگ از سوی خانواده نهادینه شود همچنین باید تولید داخل تقویت شده تا افراد جامعه نسبت به خرید آن رغبت داشته باشند و از خرید آن مفتخر شوند.

این کارشناس مسائل زنان با بیان اینکه ما برای ایجاد فرهنگی مناسب در خانواده ظرفیت بسیاری داریم، افزود: خانواده می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند که در این میان موضوع مشاغل خانگی مد نظر است که باید از آن حمایت بسیاری صورت بگیرد چرا که مشاغل خانگی از سوی خانواده در اقتصاد می‌تواند نقش مؤثری داشته باشد.

**حمایت از مشاغل خانگی در مجلس هشتم به تصویب رسید

الهیان گفت: در مجلس هشتم موضوع حمایت از مشاغل خانگی به تصویب رسید. در حقیقت باید مشاغل خانگی به طور جدی محور و در اولویت قرار گیرد تا شاهد اقتصاد مقاومتی بهتر و تولید کالاهای داخلی بیشتری باشیم و ما در کشورمان این ظرفیت را دارا بوده بنابراین باید مشاغل خانگی کشور تقویت شود.

وی ادامه داد: خانواده به عنوان بنگاه اقتصادی کوچک می‌تواند در تمام مسائل از جمله اقتصاد مقاومتی نقش اساسی ایفا کند و مسئولان باید خانواده را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد. همچنین باید بگویم خانواده نیز باید فرزندان خود را از سنین کودکی با کارآفرینی و خلاقیت و فرهنگ اصیل ایرانی آشنا سازد و آموزش‌های لازم از سوی آن‌ها صورت گیرد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصلاح فرهنگ با عزم ملی و اقتصاد مقاومتی باید در قالب خانواده نهادینه شود.

*الگوگیری از غرب در خانواده و ضربه جبران ناپذیر به اقتصاد کشور

الهیان در ادامه عنوان کرد: متأسفانه پیاده شدن الگوی غربی در خانواده با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده از سوی غرب صورت گرفته است و این امر در حال تحقق است و ضربه جدی به اقتصاد کشور نیز خواهد زد؛ باید سبک زندگی خانواده‌ها اصیل و ایرانی و اسلامی باشد و سبک زندگی غربی به خانواده ایرانی وارد نشود.

وی افزود: موضوع اسراف و تجملگرایی از مباحثی است که از سوی غرب به کشور ما و در خانواده‌ها رواج یافته که باید بگویم این امر یک فرهنگ غلط در خانواده بوده و رو به رشد است.

این کارشناس مسائل اجتماعی گفت: باید از طریق رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های ملی صدا‌ و‌ سیما اقتصاد مقاومتی به طور جدی مدنظر قرار گیرد و راهکار و روش زندگی اصیل ایرانی به خانواده‌ها آموزش و برای آن‌ها تبیین شود و در جهت تغییر فرهنگ به سمت فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی گام برداریم.

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
منبع : خبرگزاری بین المللی تسنیمنظرات: