صفحه نخست > طرح تاسیس «مرکز فراقوه‌ای زنان» آماده بررسی و تصویب است
اخبار
طرح تاسیس «مرکز فراقوه‌ای زنان» آماده بررسی و تصویب است طرح تاسیس «مرکز فراقوه‌ای زنان» آماده بررسی و تصویب است  (تعداد بازدید : 134)
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:
     

طرح تاسیس «مرکز فراقوه‌ای زنان» آماده بررسی و تصویب است
افتخاری از ارائه طرح ایجاد مرکز فراقوه ای برای تدوین راهبرد مسائل زنان و خانواده به دفتر مقام معظم رهبری خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده لاله افتخاری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار امروزشان با جمعی از بانوان کشور اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب سال گذشته نیز در دیدار با بانوان تشکیل جایگاه و مرکزی برای تدوین راهبرد مسائل زنان و خانواده را رهنمود دادند و از همان زمان مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی زنان و همه تشکل‌های مرتبط با بانوان در جلساتی با اعضای صاحب نظر اجرای مقدمات چنین مرکزی فراهم کردند.


وی ادامه داد: با جمع‌بندی‌های صورت گرفته در حدود دو ماه پیش طرحی نوشته شد تا بر اساس آن مرکزی با ظرفیت فراقوه‌ای که بتوانند در سیاست‌گذاری و اجرای امور کلان بانوان تاثیرگذار باشد و در یک جا منسجم باشد، تشکیل شود.

افتخاری در ادامه عنوان داشت: مانند پیشخوان دولت که ما تصویب کردیم که همه کارها در آن به صورت جامع و یکجا انجام شود و مردم راحت‌تر بتوانند همه امورشان را انجام دهند این مرکز هم قرار است اینگونه باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این راستا برای تشکیل چنین مرکزی طرحی را در مجلس پیشنهاد کرده‌ایم که جایگاه آن باید مستقل باشد و یا زیر نظر خود رهبری تعریف شود.

وی درخصوص آخرین اقدام فراکسیون زنان مجلس نیز اظهارداشت: نشستی با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری داشتیم که در آنجا مسائل زنان بویژه بیمه زنان خانه‌دار که امروز رهبری باز تلویحا به آن اشاره کردند مورد بررسی قرار گرفت.

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
منبع : خبرگزاری دانشجونظرات: