صفحه نخست > سنداسلامی‌شدن دانشگاهها در فاز اجرا
اخبار
سنداسلامی‌شدن دانشگاهها در فاز اجرا سنداسلامی‌شدن دانشگاهها در فاز اجرا (تعداد بازدید : 87)
به گزارش جهان، حجت الاسلام روح الله شاطری در گفتگو با مهر با اشاره به جلسه هفته گذشته شورای اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: چهار کمیته تحت عناوین آموزش، فرهنگی تربیتی، مدیریت و پژوهش در راستای عملیاتی شدن سند دانشگاه اسلامی تشکیل شده و یک هفته درمیان جلسات مستمری برای شناسایی اولویت های اجرایی سند و ارایه آن برنامه ها به شورا برای اجرایی شدن در دانشگاه ها تشکیل می دهند. کمیته های مذکور هفته گذشته گزارشی از میزان پیشرفت کمیته های خود در تعیین اولویت های اجرایی سند ارایه دادند.

وی ادامه داد: وظیفه این کمیته ها بعد از ارایه برنامه عملیاتی، رصد میزان اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه ها و بررسی عوامل و موانع پیش روی سند است. دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها نیز برای ایجاد هماهنگی بیشتر در تمام جلسات حضور دارد.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها افزود: سند دانشگاه اسلامی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده که بعد از ابلاغ، با همکاری جدی دستگاه‌ها(وزرارتین علوم و بهداشت ، دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری) مواجه شد و با تقسیم کاری که صورت گرفت مدل های عملیاتی و اجرایی شدن سند اکنون در حال استخراج است و این فرایند با همفکری و مشارکت علمی دانشگاه ها صورت می گیرد. بعد از استخراج نیز، دانشگاه ها در چهارچوب اجرای برنامه های سند مشارکت حداکثری خواهند داشت.

وی یادآورشد: در حال حاضر مباحث فرهنگی سند استخراج شده و کمیته مذکور مامور شده برنامه های ذیل آن را به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها ارایه دهد، دیگر کمیته ها نیز طی ۳تا ۶ ماه آینده باید این کار را انجام دهند.

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
منبع : جهان نیوزنظرات: